Potężny wzrost wysokości mandatów. 1500 złotych minimalnie w wielu sytuacjach

potężny wzrost wysokości mandatów

Potężny wzrost wysokości mandatów. 1500 złotych okaże się stawką minimalną w naprawdę wielu sytuacjach, kiedy popełnimy wykroczenia. Mowa nawet o zdawałoby się prozaicznych nagięciach przepisów – przynajmniej zdaniem niektórych internautów. Fakty są jednak takie, że faktycznie będzie o wiele drożej. Wysokość mandatów powinna sprawić, że piraci drogowi zdejmą nogę z gazu. Niektóre mandaty mogą wynieść aż 5 tysięcy złotych. Jeśli w ciągu dwóch lat powtórzymy konkretne wykroczenie, mandaty będą nawet dwa razy wyższe.

Potężny wzrost wysokości mandatów. 1500 złotych minimalnie w wielu sytuacjach to dopiero początek

Piraci drogowi powinni zacząć poważnie się obawiać. Bezkarna wydawałoby się jazda, niebawem może mocno uderzyć w ich portfele. Oficjalnie pojawił się już bowiem projekt zmian w prawie o ruchu drogowym. O rzeczonych zmianach było już głośno od jakiegoś czasu. Teraz staje się jasne, że rzeczywiście mogą wejść w życie.

Mandaty będą o wiele droższe niż dotychczas. To jeden ze sposobów, który ma poprawić bezpieczeństwo na drogach. Ale czy faktycznie tak będzie? Patrząc na wstępną rozpiskę proponowanych zmian oraz znaczne podwyżki – rzeczywiście może tak się stać. Już wiele podstawowych wydawałoby się wykroczeń, karane będzie w najlepszym wypadku od 1500 złotych w górę. Mowa choćby o: przekroczeniu prędkości o przynajmniej 30km/h, wyprzedzeniu na pasach, omijaniu samochodu, który przepuszcza pieszego, nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu i jeździe po chodniku.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN REAGUJE NA OSTATNIE WYDARZENIA! WOJSKO POSTAWIONE W NAJWYŻSZEJ GOTOWOŚCI, CO SIĘ DZIEJE W KOREI PÓŁNOCNEJ?

Recydywiści zapłacą przynajmniej 3000 złotych. Policjant może ukarać mandatem nawet do 5 tysięcy złotych, grzywna do… 30 tysięcy!

Wspomniane wyżej wykroczenia, które na starcie karane będą kwotą 1500 złotych, mogą być jeszcze bardziej kosztowne. Tak się stanie w przypadku recydywy. Jeśli kierowa zostanie złapany po raz drugi na tym samym przekroczeniu przepisów w ciągu dwóch lat – drugim razem zapłaci podwójnie. Zamiast 1500 złotych – 3000 złotych.

Warto dodać, że sam policjant będzie mógł ukarać nas kwotą nawet do 5 tysięcy złotych. To jednak nadal mało przy tym, jaka może okazać się grzywna. Jej kwota w niektórych przypadkach wyniesie nawet 30 tysięcy złotych.

RMF24.pl wspomina jeszcze o dwóch konkretnych przypadkach, gdzie mandaty też wzrosną. Mowa o wjeździe na przejazd kolejowy podczas opuszczonych szlabanów (2 tysiące złotych mandatu) oraz o jazdę pod wpływem alkoholu do pół promila (2,5 tysiąca złotych).

źródło: bytom.policja.gov.pl, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.