Nowe główne objawy COVID-19? Wymienia się trzy symptomy

nowa groźniejsza wersja

Nowe główne objawy COVID-19? Jak się okazuje, w ostatnim czasie wymienia się trzy główne symptomy, które mogą nam mówić o tym, że właśnie przechodzimy zakażenie. Co jednak ciekawe, są nieco inne niż te, do których zdążyliśmy przywyknąć. Odpowiedzialne mają być za to inne warianty i mutacje wirusa. Dotychczas za pierwsze i najważniejsze objawy COVID-19 uznawano brak węchu lub smaku. Teraz najpopularniejsze dolegliwości uległy zmianie. Wariant brytyjski natomiast – jak podaje portal goniec.pl – wyróżnia się objawami laryngologicznymi.

Nowe główne objawy COVID-19? Wymienia się trzy symptomy, które aktualnie występują najczęściej

Główne objawy COVID-19 uległy zmianie? Wiele na to wskazuje. Jak dobrze wiadomo, do tej pory chorobę kojarzono przede wszystkim z utratą węchu i smaku. Do tego dochodziło mocne osłabienie oraz rzecz jasna bardzo wysoka gorączka. Jak się jednak okazuje, teraz wszystko wygląda nieco inaczej. Pisze o tym między innymi portal goniec.pl, powołując się na wypowiedź dr Katarzyny Przytuły-Kandzi z Kliniki Laryngologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dla portalu WP.

Jak dobrze wiadomo, najwięcej zależy od tego, jaki wariant koronawirusa zaatakuje pacjenta. Niemniej jednak, w ostatnim czasie najczęstsze objawy to katar, bóle głowy i gardła oraz rzecz jasna gorączka. Rzadziej obserwuje się utratę węchu i smaku. Gonie.pl podaje nawet, że utrata węchu i smaku wypadła już nawet poza pierwszą „dziesiątkę” najczęściej obserwowanych objawów.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNY WZROST WYSOKOŚCI MANDATÓW JUŻ NIEMAL PEWNY! 1500 ZŁOTYCH ZA PODSTAWOWE WYKROCZENIA, RECYDYWA PODWAJA STAWKI. GRZYWNA NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Brytyjska odmiana wirusa to przeważnie objawy natury laryngologicznej. „Pacjenci zaczynają mieć szumy uszne, tracą słuch lub też zaczynają mieć zawroty głowy

Wspomniana wcześniej dr Katarzyna Przytuła-Kandzia podczas rozmowy z portalem WP poruszyła temat objawów, jakie najczęściej pojawiają się w przypadku brytyjskiej odmiany wirusa:

Coraz częściej zdarzają się pacjenci, którzy w przebiegu COVID zaczynają mieć szumy uszne, tracą słuch lub też zaczynają mieć zawroty głowy.

Lekarka dodała jeszcze:

Jest to o tyle niepokojące, że wygląda to na trwałe uszkodzenie ucha. To są zmiany, które się nie wycofują po wdrożeniu takiego standardowego leczenia […]

Portal goniec.pl pisze ponadto, że wariant Delta wyróżnia się właśnie utratą słuchu, która miała wyprzeć utratę węchu oraz smaku. Ostatnimi czasy pacjenci mają też zgłaszać problemy związane z układem pokarmowym – występuje u nich niekiedy biegunka.

źródło: WP, goniec.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.