Ponad 500 zębów 7-latka! Szokujący przypadek w Indiach

ponad 500 zębów

Ponad 500 zębów u 7-latka! Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się że tak, a wszystko za sprawą dość rzadkiej choroby. Pewien chłopiec w Indiach na ból szczęki uskarżał się już od trzeciego roku życia. Dodatkowo wszystkiemu towarzyszył obrzęk. Nigdy jednakże nie pozwolił się na dokładne zbadanie – do czasu. Lekarze byli w szoku. Miał o 526 zębów za dużo.

Ponad 500 zębów 7-latka!

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, jest możliwe. Wszystko za sprawą pewnej rzadko spotykanej choroby. Dorosły człowiek powinien mieć 32 zęby, dzieci natomiast, zanim wybiją się im zęby stałe – 20 mleczaków. 7-letni Ravindran z Indii pobił jednak z pewnością wiele rekordów. W jamie ustnej chłopca było o 526 zębów więcej, niż powinno mieć dziecko w jego wieku! Tak ogromna ilość zębów powstała na wskutek rzadkiej choroby. Nie wiadomo jak długo zmagał się z nią chłopiec, jednakże ból szczęki odczuwał już od czasu gdy miał 3 latka. Lekarze byli w szoku, gdy dokładnie przeliczyli ilość nadwyżki uzębienia.

Konieczna była operacja

Wielu zastanawia się, dlaczego rodzice tak długo zwlekali z pójściem do specjalisty. Okazuje się, że byli przekonani, że dziecko symuluje, aby uniknąć szkoły. Stomatolog od razu zlecił wizytę u chirurga. Tam okazało się, że chłopiec cierpi na zębiaka złożonego. Jest to nic innego jak łagodny, nowotworowy guz szczęki. Wewnątrz guza, który otoczony jest torebką, znajdują się liczne twory przypominające zęby. Są jednak mniejsze od typowych, wykształconych w pełni zębów. 

Ten przypadek był jednak szczególny – lekarze nigdy wcześniej nie spotkali się z aż tak wielką ilością elementów we wspomnianym worku. Tutaj było ich aż 526! Lekarze bezpiecznie usunęli niepokojącą narośl ze szczęki 7-latka. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a po zaledwie 3 dniach dziecko opuściło szpital. Nie wiadomo, jak długo guz rozwijał się w jego organizmie. Najważniejsze jednak, że wszystko obyło się bez komplikacji.

ZOBACZ TAKŻE: WYPADEK W CHIŃSKIM AQUAPARKU! OGROMNA SZTUCZNA FALA ZMIOTŁA DZIESIĄTKI TURYSTÓW!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.