Polski Disneyland w Rzgowie „Mandoria” otworzy się latem 2020

Pod Łodzią, w Rzgowie powstaje nowe ogromne wesołe miasteczko. Polski Disneyland w Rzgowie będzie całym miasteczkiem nawiązującym do czasów sprzed wieków. Sprawdź jak będzie wyglądała Mandoria.

 

 

Polski Disneyland w Rzgowie

Informacja o powstaniu polskiego Disneylandu pojawiła się w październiku kiedy firma Ptak S.A. zapowiedziała, że niebawem otworzy wielkie wesołe miasteczko w Rzgowie. Usytuowane będzie około 130 kilometrów od Warszawy przy węźle autostrady A1 i drogi S8. Wesołe miasteczko zajmie teren aż 50 hektarów. Inwestor nazywa to miejsce „Miastem Przygód”.

 

Kiedy powstanie i jak będzie wyglądać?

Niektóre elementy już zamontowano. Całość zostanie zbudowana na kształt miasta portowego. Latem 2020 roku otwarta zostanie pierwsza, w dodatku zadaszona część parku rozrywki. Motywem przewodnim ma być renesans, a dokładnie czas odkrywców. W związku z tym wchodząc do parku rozrywki, przeniesiesz się do miast handlowych oraz portów z czasów największych odkryć geograficznych. Dodatkowo wszystkie atrakcje będą nawiązywać do słynnych podróżników, wielkich wypraw czy też łupów i rzeczy sprowadzanych do Europy w XV i XVI wieku.

 

Jakie atrakcje czekają w polskim Disneylandzie?

Jak w każdym wesołym miasteczku, będziesz mógł skorzystać tu m.in. z przejażdżki roller-coasterem, rywalizacji na strzelnicy oraz podniebnego lotu wokół latarni morskiej. Możesz też popływać łódką, pożeglować galeonem lub na specjalnej tratwie dostać się na pokład wraku wystającego z wody. Oprócz tego znajdziesz w parku rozrywki bazar, ratusz, dzielnicę handlową z bankiem, a nawet sklepy jubilerskie, butiki i warsztat krawiecki z czasów XV i XVI wieku. Z kolei nad brzegiem zbudowany będzie port, a przy nim latarnia morska. Skoro miasteczko to także ludzie, nie zabraknie ich nawet w Rzgowie. W wesołym miasteczku spotkasz np. Lady Estelle, rybaka Bartka, Kapitana Azulejosa czy Komendanta Tadeusza.

 

Mandoria w Rzgowie dla dzieci i dorosłych

Założeniem inwestora jest żeby rozrywkę w Mandorii znalazły nie tylko dzieci, ale także dorośli. Tutaj przewodnikami dla dorosłych mogą być same dzieci. Dla najmłodszych szykowanych jest sporo atrakcji i niespodzianek. Niemniej jednak tym, co jest najważniejsze z punktu widzenia najmłodszych to to, że wiele elementów w wesołym miasteczku będzie umieszczonych właśnie na poziomie wzroku dzieci.

 

Podsumowując, Polski Disneyland w Rzgowie będzie oryginalną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Z uwago na to, że będzie on zadaszony, stanie się miejscem otwartym przez cały rok. Na ten moment nie ustalono wysokości cen biletów. Niemniej jednak założenie jest takie, aby po opłaceniu biletu, zwiedzający mogli korzystać z całej infrastruktury bez limitu. Oznacza to, że np. dziecko będzie mogło skorzystać z karuzeli wielokrotnie. Łączny koszt budowy pierwszej części kompleksu wynosi około 100 milionów złotych.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.