Najzabawniejsze i najdziwniejsze wirusy na komputery

Najzabawniejsze

Najzabawniejsze i najdziwniejsze wirusy na komputery! Ich ilość jest niezliczona, a każdego dnia powstają kolejne nowe zagrożenia. W ogromie wirtualnych niebezpieczeństw można wyróżnić te, które zostały stworzone głównie z myślą o rozrywce dla hakerów. Oto niektóre z nich:

MacMag

Wirus dotykał jedynie użytkowników komputerów Mac. Po zainstalowaniu nietypowego oprogramowania, na komputerze ofiary wyświetlała wiadomość, w której jego twórcy apelowali o pokój na świecie. Po wyemitowaniu komunikatu wirus usuwał się samoczynnie z zainfekowanego komputera.

I love You

To wirus, który popularność zdobył w 2000 roku. Szkodliwe oprogramowanie tworzyło bezużyteczne grafiki oraz pliki dźwiękowe, które rozsyłano drogą mailową. Wiadomości zawierały nieprawdziwe życzenia z okazji Dnia Matki lub propozycję matrymonialną od pięknej kobiety. Tak naprawdę, w załączniku LOVE-LETTER-FOR-YOU.txt.vbs  znajdowały się nikomu niepotrzebne grafiki. Nazwa wzięła się od tytułów maili: „ILOVEYOU”. Szacuje się, że szkody wywołane przez wirus osiągnęły kwotę 10 mld dolarów.

Techno Virus

Wirus stworzony z myślą o systemie DOS infekował wszystkie pliki .com i spamował ekran napisami „TECHNO”. W tle można było słyszeć głośną muzykę elektroniczną. Warto zaznaczyć, że użytkownik nie mógł przerwać tego procesu. Gdy cały ekran został zapełniony, wyświetlał się jeszcze większy napis TECHNO, a dźwięki wybrzmiewały dalej i głośniej.

ZOBACZ TAKŻE: BUDUJE GÓRY LODOWE NA PUSTYNI, ABY POMÓC MIESZKAŃCOM

Stoned / Marijuana

Ten wirus powstał w 1988 roku i infekował systemy DOS poprzez dyskietki. Atakował głównie mieszkańców Nowej Zelandii, a sam program nie wyrządzał żadnych szkód. Jedynie cyklicznie wyświetlał wiadomości o treści „Your computer is stoned. Legalize Marijuana.”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Twój komputer jest zjarany. Zalegalizować marihuanę.” Z czasem powstały groźne odmiany tego wirusa, które oprócz wyświetlania nieszkodliwego, choć irytującego komunikatu, psuły MBR i system plików FAT.

HPS

W dzisiejszych czasach twórcę tego wirusa nazwano by prędzej trollem, niż hakerem. Wirus HPS z 1998 roku wziął swoją nazwę od roznoszonej przez szczury choroby o angielskiej nazwie Hantavirus Pulmonary Syndrome. Gdy szkodliwe oprogramowanie zagnieździło się na komputerze, powodowało wyświetlenie lustrzanego odbicia obrazu na monitorze w każdą sobotę.

The Skulls Trojan

To koń trojański stworzony w 2004 roku z myślą o atakowaniu telefonów Nokia pracujących na systemie Symbian OS. Szkodliwy program zmieniał ikony wszystkich programów na ikony trupich czaszek. Wszystkie aplikacje były w ten sposób „uśmiercane” i przestawały działać. Zainfekowany telefon pozwalał wyłącznie na wykonywanie i odbieranie połączeń.

Pikachu

Ofiarami tego wirusa były głównie dzieci. O instalację szkodliwego oprogramowania prosił sam Pikachu. Pokemon w mailu zachęcał do pobrania załącznika o nazwie pikachupokemon, oczywiście w formacie .exe. Wirus kasował ważne pliki systemowe, ale wcześniej uprzejmie pytał o pozwolenie na ich usunięcie. Jeśli użytkownik nie wyraził na to zgody, jego komputer był bezpieczny.

Ika-tako

Ika-tako to wirus, który opanował Japonię w 2010 roku. Złośliwe oprogramowanie podmieniało większość plików na komputerze na pliki ze zdjęciami uroczej, czerwonej ośmiorniczki. Utraconych plików nie dało się odzyskać.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.