Polka chce zakazać wędkarstwa w Europie. Zaskakujący pomysł Sylwii Spurek

polka chce zakazać wędkarstwa

Polka chce zakazać wędkarstwa w całej Europie! W ostatnich dniach wiele mówi się o zaskakującym pomyśle Sylwii Spurek. Europosłanka z frakcji Zielonych opublikowała w swoich mediach społecznościowych sensacyjne postulaty. Jak czytamy w o2.pl – kobieta przedstawiła je w Parlamencie Europejskim. Mowa między innymi o wspomnianym wcześniej zakazie wędkarstwa w całej Europie, który miałby obowiązywać już od 2023 roku. To jednak nie koniec – zdaniem wielu – irracjonalnych pomysłów.

Polka chce zakazać wędkarstwa w całej Europie. Zaskakujące postulaty Sylwii Spurek stały się hitem w sieci

Zakaz wędkarstwa już od 2023 roku? Choć brzmi to jak żart – taki postulat pojawił się naprawdę. Mało tego, jak donosi o2.pl – został on zaprezentowany w Parlamencie Europejskim przez Europosłankę Sylwię Spurek z frakcji Zielonych. Jej słowa cytuje o2.pl, powołując się na PAP:

W przypadku wędkarstwa trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, iż aspekt żywieniowy nie ma żadnego znaczenia […]To jest hobby, to jest rozrywka, to jest coś, co ludzie robią dla przyjemności.

Jak łatwo się domyślić, przedstawione postulaty wywołały mieszane uczucia. Niektórzy wręcz nie traktują ich poważnie, co widać po komentarzach znalezionych w sieci czy nawet na Twitterze Europosłanki. Poza wędkarstwem, Sylwia Spurek odniosła się także do myślistwa:

Jeśli chcemy budować kulturę praw zwierząt, nie możemy stosować taryfy ulgowej dla myślistwa i wędkarstwa.

ZOBACZ TAKŻE: NAJEMCY NIE CHCIELI OPUŚCIĆ MIESZKANIA – WPROWADZIŁO SIĘ DO NICH DWÓCH NAPAKOWANYCH MĘŻCZYZN Z PITBULLEM. NOWY SPOSÓB NA PROBLEMATYCZNYCH LOKATORÓW?

Zakaz wędkarstwa i polowań to nie koniec. Europosłanka chce 100% zakazu hodowli zwierząt

Jak się okazuje, zakaz wędkarstwa i polowań to nie koniec postulatów. Najwięcej emocji budzi bowiem zapis o 100% zakazie hodowli zwierząt, który ma pojawić się w roku 2040. Wszystkie postulaty Sylwia Spurek wypisała na swoim Twitterze:

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy uważacie, że ich wprowadzenie w życie to dobry pomysł?

źródło: o2.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.