Policjant zniszczył kierowcę! Myślał, że mu się upiecze! To się facet zdziwił!

 

To z pewnością jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń drogowych, jakie coraz częściej popełniają kierowcy. Niestety, ale na skutek takiej jazdy ginie coraz więcej pieszych. W poniższym przypadku policjant zniszczył kierowcę nie mając dla niego litości!

Policjant zniszczył kierowcę!

Temat ten powtarzany jest na okrągło, ale niestety sporo kierowców dalej sobie nic z tego nie robi. Mijanie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, to bardzo niebezpieczne i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. To dlatego policja tak bardzo karze kierowców za tego typu wykroczenia.

Dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć Wam dość stare nagranie z programu „Jedź bezpiecznie”. Pokazano w nim jaką karę policjant wymierzył kierowcy, który zlekceważył to, że pojazd na sąsiednim pasie ruchu zatrzymał się, aby przepuścić pieszych.

Ten cytat z tego filmu zapamiętacie na długo! Po prostu policjant zniszczył kierowcę jednym zdaniem!

„Panie kierowco dziś pana mandatem nie ukarze, /oo bardzo mi miło/… ale przekazuję sprawę do sądu i zabieram prawo jazdy”.

Główna akcja zaczyna się od 30 sekundy filmu.

Kierowca tłumaczył się, że widział pieszych na pasach, ale stwierdził, że jedzie wolno i ostrożnie i spokojnie zdąży przejechać bezpiecznie przez przejście dla pieszych. Nie chciał gwałtownie hamować.

Ciekawi jednak jesteśmy, co by było, gdyby obok dorosłej osoby, która przechodziła przez przejście było malutkie dziecko. Mogłoby go nie widać zza samochodu, jak na przykład wybiega na pasy.