Polak wszedł na piramidę Majów. Przegonili go kijem, został aresztowany, jest nagranie! [WIDEO]

polak wszedł na piramidę

Polak wszedł na piramidę Majów. Media na całym świecie rozpisują się o turyście z Polski, który wszedł na piramidę Majów w Meksyku. Wszystko miało miejsce na terenie starożytnego miasta Chichen Itza na Półwyspie Jukatan, o czym pisze RMF24.pl powołując się na meksykańskie media. Mężczyznę aresztowano. Oberwało mu się także od miejscowych – jeden z nich uderzył Polaka kijem. Sytuację tę zarejestrowano, a nagranie opublikowano w sieci. Zobaczycie je poniżej.

Polak wszedł na piramidę Majów. Przegonili go kijem i aresztowali, jest nagranie! [WIDEO]

Zagraniczne oraz rodzime media rozpisują się dzisiaj o niecodziennej sytuacji, jaka miała miejsce w starożytnym miasteczku w Meksyku. W całym „przedstawieniu” główną rolę odegrał Polak, jednak niestety nie mamy z czego być dumni. Jak się okazuje, polski turysta zbezcześcił miejscową piramidę Majów i postanowił na nią wejść – mimo obowiązujących zakazów. Piramida Kukulkana została wybudowana przez Majów na terenie starożytnego miasta Chichen Itza na Półwyspie Jukatan, o czym pisze RMF24.pl, powołując się na miejscowe źródła.

Opisywane zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Polaka zatrzymały miejscowe służby i zastosowano wobec niego tymczasowy areszt w meksykańskim więzieniu. Za kratami turysta spędził 12 godzin, po czym wyszedł za kaucją. Jak podaje dziennik El Universal, kosztowało go to 263 dolary.

Miejscowym bardzo nie spodobało się zachowanie Polaka. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak mężczyzna jest sprowadzany z piramidy. Jeden z obecnych w tłumie zaatakował go nawet kijem, uderzając polskiego turystę w głowę. Zajście to zarejestrowały kamery – wszytko zobaczycie poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje w Polsce będą jak ferie – w różnych terminach? Pojawiły się pierwsze doniesienia!

Szef Narodowego Instytutu Antropologii i Historii z Meksyku skomentował całe zajście

W sieci pojawił się komentarz szefa Narodowego Instytutu i Historii (INAH) z Meksyku. Jose Chab Cardenas powiedział wprost:

Turyści powinni szanować zasady bezpieczeństwa obowiązujące na tym obszarze archeologicznym, aby zachować dziedzictwo kulturalne Meksyku.

źródło: RMF24.pl, onet.pl, Twitter, El Universal; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.