Polacy wzywani do służby wojskowej? Pojawiły się SMS-y, MON wyjaśnia

wykonujesz ten zawód

Polacy wzywani do służby wojskowej? Pojawiły się niepokojące wiadomości testowe, które trafiają do rodaków. Wyjaśnieniem całej sprawy zajęło się Ministerstwo Obrony Narodowej. Na Twitterze MON pojawiła się informacja, że SMS-y są fałszywe i nie należy ich traktować poważnie. Zaznaczono, że Wojsko Polskie nie prowadzi mobilizacji. Co ciekawe, z podobnym problemem zmagali się niedawno Czesi.

Polacy wzywani do służby wojskowej? Pojawiły się SMS-y, Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśnia o co chodzi

Duże zaniepokojenie wśród Polaków wywołały ostatnio wiadomości tekstowe, które dotyczyły stawiennictwa się w siedzibach Wojskowych Komend Uzupełnień i Wojewódzkich Sztabach Wojskowych. Chodziło o rzekomy pobór wojskowy, związany z sytuacją wojenną na Ukrainie. Jak się jednak okazało, wiadomości były fałszywe. O wszystkim poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze. Można tam przeczytać między innymi to, że Wojsko Polskie nie prowadzi mobilizacji:

ALERT DEZINFORMACYJNY

UWAGA NA FAŁSZYWE SMS-y dotyczące stawiennictwa w siedzibach Wojskowych Komend Uzupełnień i Wojewódzkich Sztabach Wojskowych. To fałszywe informacje! #WojskoPolskie nie jest ich autorem.Wojsko Polskie nie prowadzi mobilizacji.

ZOBACZ TAKŻE: WYCIEKŁY TAJNE DOKUMENTY I PLANY ROSJAN! W NICH DATY – WTEDY MIAŁA ZACZĄĆ SIĘ WOJNA NA UKRAINIE! WIADOMO RÓWNIEŻ KIEDY MIAŁA SIĘ ZAKOŃCZYĆ. ROSYJSCY ŻOŁNIERZE MIELI ZGUBIĆ DOKUMENTY PODCZAS UCIECZKI [FOTO]

„Nieprawdziwe informacje o rzekomym niewłaściwym traktowaniu przez polskie i ukraińskie służby obywateli niektórych państw

Jak się okazuje, informacje o rzekomym poborze do wojska nie były jedynymi fałszywymi przekazami w ostatnim czasie. Przed takowymi działaniami ostrzega Centrum Informacyjne Rządu:

Po czym dodano, także na Twitterze:

Polska pomaga wszystkim bez względu na kraj pochodzenia. Wszyscy obcokrajowcy uciekający przed wojną na Ukrainie są przyjmowani przez Polskę i otrzymują potrzebną im pomoc.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.