Polacy jednoczą się w kryzysie – wielka akcja karmienia medyków, kibice Lecha organizują zbiórkę

polacy jednoczą się w kryzysie

Polacy jednoczą się w kryzysie – właśnie trwa wielka akcja dokarmiania ciężko pracujących i narażających każdego dnia swoje życie medyków. Wsparcie dla ratowników medycznych, lekarzy i sanitariuszy płynie od restauracji i barów. Wszystko prezentowane jest w sieci i buduję wiarę w narodzie. Wielką zbiórkę dla szpitala w Poznaniu rozpoczęli także kibice Lecha Poznań. Zbierają suchy prowiant, wodę a także niezbędne dla służby zdrowia, podstawowe środki ochrony, niezbędne do walki z koronawirusem. „Wszystkie ręce na pokład” – to hasło jest w tym momencie bardziej aktualne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Polacy jednoczą się w kryzysie – czas wielkiej mobilizacji i wsparcia dla służby zdrowia

O polskim narodzie często mówi się wiele nieprzychylnych słów, jednak niemal każdy zgadza się, że w czasie wielkich tragedii i szczególnych sytuacji, ten potrafi jednoczyć się jak żaden inny. Wydaje się, że właśnie teraz znów jesteśmy świadkami podobnego zjawiska. Ostatnie dni, gdy koronawirus dotarł do Polski i zaczęto diagnozować coraz to więcej przypadków zachorowań, szczególnie narażona oraz obciążona jest służba zdrowia. Lekarze, medycy, pielęgniarki, sanitariusze, oraz osoby związane z tymi zawodami – wszyscy pracują w pocie czoła, w niezwykle niebezpiecznych warunkach.

Na szczęście docenia to jednak społeczeństwo. Lawinowo ruszyła akcja #MichaDlaMedyka, w której restauracje i bary dostarczają darmowe posiłki dla osób bezpośrednio walczących i narażonych na niebezpiecznego koronawirusa. Darami dla służby zdrowia na bieżąco chwali się profil „To nie z mojej karetki”, który można odnaleźć w portalu Facebook. Skala przedsięwzięcia już teraz robi ogromne wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE: ZAGAPIŁ SIĘ, NIE SKRĘCIŁ I PRZYPADKIEM PRZEKROCZYŁ GRANICĘ KRAJU. TERAZ CZEKA GO DWA TYGODNIE PRZYMUSOWEJ KWARANTANNY. PRZYPADEK Z POLSKI STAJE SIĘ HITEM SIECI, ZOBACZ NAGRANIE!

Kibice Lecha organizują ogromną zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby dla szpitala w Poznaniu

Chwytającą za serce akcję zorganizowali także kibice Lecha Poznań. Chodzi o zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla miejscowego szpitala zakaźnego, których mimo początku epidemii, powoli zaczyna brakować. Oprócz artykułów takich jak woda czy suchy prowiant, chodzi także o środki czystości, czy nawet maski i rękawiczki lateksowe. Są to przedmioty nieodzowne przy kontakcie z potencjalnym chorym, zarażonym koronawirusem.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.