Pojawiło się nad Polską. Ludzie natychmiast rzucili się po aparaty [FOTO]

to ma się wydarzyć już dziś

Pojawiło się nad Polską. Ludzie natychmiast rzucili się po aparaty. W ostatnich nocach w naszym kraju można było zostać świadkiem naprawdę niezwykłego zjawiska. Mianowicie, nad północną Polską widoczna była zorza polarna. W sieci już teraz zaroiło się od fantastycznych zdjęć. Zjawisko było bardzo intensywne i efektowne jak na polskie warunki. Jak podaje RMF24.pl – wszystko przez rozbłysk na Słońcu, który spowodował burzę geomagnetyczną na Ziemi. Szczegóły oraz zdjęcia zobaczycie poniżej.

Pojawiło się nad Polską. Ludzie natychmiast rzucili się po aparaty [FOTO]

Zorza polarna to jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk atmosferycznych, które można zaobserwować na naszej planecie. Choć zazwyczaj kojarzy się z Arktyką i Antarktydą, to jednak zdarza się, że zorza polarna pojawia się również nad Polską. Właśnie tak było ostatnimi nocami, kiedy to sieć zalały cudowne zdjęcia festiwalu świateł na ciemnym niebie nad północną częścią kraju.

Portal RMF24.pl podaje, że wszystko przez rozbłysk na Słońcu, który spowodował burzę geomagnetyczną na Ziemi. Dzięki niemu zorza na polskim niebie była widoczna bardzo dobrze i robiła kolosalne wrażenie na obserwujących. Najlepiej widoczna była z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek. O wszystkim już zawczasu informowało IMGW:

ZOBACZ TAKŻE: O tej funkcji Facebooka nie wiecie! Tak sprawdzisz, kto cię odrzucił ze znajomych

Zorza polarna widziana nawet z Władysławowa. Cudowne zdjęcia zalały internet

Na Facebooku, Twitterze i Instagramie aż roi się od niesamowitych zdjęć ukazujących zorzę polarną widzianą z Polski. Zjawisko było bardzo dobrze widziane choćby z Władysławowa:

Zorza pojawiła się jeszcze choćby nad Suwalskim Parkiem Krajobrazowym:

źródło: RMF24.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.