Plecaki z papieru w Lidlu – nowy produkt w sieci sklepów

Na polski rynek trafia nowy ekologiczny produkt. Plecaki z papieru w Lidlu trafią do sprzedaży w czwartek. Wykonane będą z impregnowanego papieru. Jeśli przypadną do gustu, być może w sklepie pojawią się podobne produkty w przyszłości.

 

Plecaki z papieru w Lidlu

Już w czwartek 13 lutego do sieci polskich sklepów Lidl trafią papierowe plecaki. Dostępne będą zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. Plecaki wyprodukowano z tzw. „wegańskiej skóry” czyli z impregnowanego papieru. Jest to połączenie celulozy i lateksu. Jednocześnie stanowi to alternatywę dla skóry. Mimo, że jest podobne do niej w wyglądzie i dotyku.

 

Papierowe plecaki w Lidlu

Do wyboru w sklepie stacjonarnym i internetowym klienci będą mieli od czwartku dwa kolory – szary i beżowy. Pojemność plecaka to około 10 l. Produkt kosztuje 39,99 zł. Co ważne, posiadają one certyfikaty świadczące o wysokiej jakości i pozyskiwaniu surowców do produkcji ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Są to: Testet Quality Hohenstein, Oeko-Tex, FSC Mix Paper from responsible sources, FSC 100% Packaging.

 

Ekologiczne produkty Lidla

Oczywiście jeśli plecaki będą się dobrze sprzedawały, Lidl zapowiada produkcję także innych, podobnych produktów i to dostępnych w sprzedaży na stałe. Co więcej, kilka tygodni temu Lidl wypuścił także inny nowy ekologiczny produkt – torby wielokrotki. Są to wielorazowe torby na zakupy, które jednocześnie nadają się także do recyklingu.

Źródło zdjęcia: wirtualnemedia.pl

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.