Plakat w burgerowni w Toruniu – „Nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin”

kontrowersyjny plakat w burgerowni

Plakat w burgerowni w Toruniu wywołał nie lada zamieszanie! W witrynie punktu gastronomicznego pojawiła się grafika informująca o tym, że policjanci oraz ich rodziny nie będą tam obsługiwani. Na niej można zobaczyć także wyjaśnienie, dlaczego podjęto taką a nie inną decyzję. W sieci zawrzało, pojawiły się wypowiedzi przedstawicieli policji oraz właściciela. Dziwne rzeczy zaczęły dziać się także w internetowych opiniach dotyczących tego konkretnego lokalu.

Plakat w burgerowni w Toruniu – „Nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin”

„Byczy Burger” w Toruniu stał się właśnie jedną z najpopularniejszych burgerowni w Polsce! Wszystko ze względu na kontrowersyjny plakat, który zawisł w tamtejszej witrynie. Wynika z niego, że w lokalu nie będą obsługiwani zarówno policjanci, jak również ich rodziny. Wyróżniono także zachowania mundurowych, które wpłynęły na taką decyzję właścicieli punktu gastronomicznego. Momentalnie zrobiło się nerwowo. Ludzie podzielili się na dwa obozy – jeden z nich chwali postawę właściciela lokalu, natomiast inni sprzeciwiają się takiemu kategoryzowaniu ludzi.

Właściciel „Byczego Burgera” wyjaśnił w rozmowie z portalem money.pl, skąd taki pomysł. Fragmenty jego wypowiedzi cytujemy poniżej:

Ta akcja ma pokazać nasze niezadowolenie wywołane zachowaniem policjantów wobec ludzi na ulicach, na strajkach. Tym, co oni robią, jak traktują ludzi. Jeżeli nie ma możliwości, żeby policjanci odpowiedzieli w inny sposób, to w ten sposób chciałem wyrazić swoje niezadowolenie.

ZOBACZ TAKŻE: EKSPLOZJA W LABORATORIUM TESTUJĄCYM OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA! CZY MAMY SIĘ CZEGO OBAWIAĆ? PRAWDOPODOBNIE PODŁOŻONO TAM ŁADUNEK WYBUCHOWY

Kontrowersyjny plakat skomentowany przez przedstawiciela policji

Portal money.pl dotarł także do przedstawiciela policji i zapytał go o zdanie na temat głośnego plakatu w burgerowni. Poniżej cytujemy fragment wypowiedzi podkomisarza Antoniego Rzeczkowskiego z Wydziału Prasowo-Informacyjnego biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji:

Policjanci codziennie przeprowadzają ok. 16 tys. interwencji, wiele z nich związanych jest z ratowaniem życia i zdrowia, często z narażeniem życia policjantów. Jakiekolwiek ataki słowne czy fizyczne na policjantów nie mogą być tolerowane, a ich sprawcy będą pociągani do odpowiedzialności prawnej.

„Byczy Burger” zaczął otrzymywać masowe niskie oceny w sieci – wymowny wpis w mediach społecznościowych burgerowni

Jak się okazuje, tutaj konflikt się nie kończy. Teraz lokal musi zmagać się zalewającą falą nieprzychylnych komentarzy i opinii w mediach społecznościowych:

Dziś w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy telefon z pytaniem czy plakat nadal wisi. Po chwili zalała nas masa najniższych możliwych ocen i niepochlebnych komentarzy. Nawet w chwili pisania tego postu co chwila pojawiają się nowe. Zdjęcia profilowe wielu z tych osób wskazują jednoznacznie przynależność lub sympatyzowanie z policją.

Jak niektórzy już zauważyli na naszej witrynie od kilku dni wisi pewien plakat. Jest na nim jasna informacja – nie…

Opublikowany przez Byczy Burger Poniedziałek, 1 marca 2021

Opublikowany przez Byczy Burger Poniedziałek, 1 marca 2021

źródło: money.pl, o2.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.