PILNE! Atak nożownika we Wrocławiu. Ugodził księdza

ksiądz zaatakowany

Atak nożownika we Wrocławiu! Dramatyczne informacje z samego rana docierają z Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska miało dojść do ataku nożownika. Celem okazał się ksiądz. Wszystko działo się tuż pod kościołem, gdy kapłan szedł odprawiać mszę świętą. Na razie pojawiają się zdawkowe informacje co do całego zdarzenia.

Atak nożownika we Wrocławiu

Jak donoszą miejscowe media, atak nożownika miał miejsce około godziny 8 nad ranem. Dramat rozegrał się pod Kościołem Najświętszej Marii Panny. 

Gdy kapłan wchodził do kościoła, zza rogu nagle wyskoczył napastnik, który ostrym narzędziem ranił duchownego. Według świadków był to właśnie nóż. Ksiądz momentalnie runął na ziemię, a w jego otoczeniu pojawiło się mnóstwo krwi. Nożownik natomiast zbiegł z miejsca zdarzenia.

Obserwujący sytuację ludzie bardzo szybko zareagowali i wezwali pogotowie, które przetransportowało rannego do szpitala. Policja natomiast bardzo szybko ujęła osobę, która dopuściła się ataku.

Na ten moment nie wiadomo w jakim stanie jest ksiądz, oraz jaki był motyw ataku. Sprawa jest rozwojowa, a o najnowszych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Aktualizacja (godzina 09:34)

Jak donoszą miejscowe media, ofiarą ataku miał okazać się 48-letni kapłan, Ireneusz Bakalarczyk. Został on przetransportowany do szpitala na ulicy Borowskiej, gdzie przejdzie operację. Wszystko przez uraz płuca – gdyż raniony został w klatkę piersiową.

Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a stan jest stabilny.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.