Pierwszy turysta z koronawirusem na Zakynthos. To ciężarna Polka

pierwszy turysta z koronawirusem

Pierwszy turysta z koronawirusem na Zakynthos! Jak donosi portal RMF24.pl, jest to osoba pochodząca z Polski. Na miejscu błyskawicznie wprowadzono wszelkie niezbędne procedury, aby w bezpieczeństwie utrzymać innych odwiedzających to miejsce. Kobieta wraz z rodziną przebywa aktualnie na kwarantannie. W Polsce dziś po raz kolejny zanotowano spory wzrost zakażeń – było ich więcej, niżeli wyzdrowień. Zanotowano też kolejne 9 zgonów, a wszystkie zmarłe osoby miały być dodatkowo obciążone innymi poważnymi schorzeniami.

Pierwszy turysta z koronawirusem na Zakynthos. To kobieta w ciąży pochodząca z Polski

Interesujące informacje docierają z popularnej greckiej wyspy ulokowanej na Morzu Jońskim. Według doniesień o2.pl, RMF24.pl oraz zagranicznych mediów, na Zakynthos zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Co więcej, osobą zakażoną okazała się być… Polka.

Kobieta wraz z rodziną, bardzo szybko przeniesiona została do specjalnego hotelu, który wyznaczono jako miejsce do odbywania kwarantanny. Próbki do badań od podróżujących pobrano natomiast jeszcze w dniu przylotu na wakacje. Teraz odpowiednie służby próbują dotrzeć do wszystkich osób, z którymi zakażona koronawirusem Polka mogła mieć kontakt.

ZOBACZ TAKŻE: DRIFT TRAKTOREM Z DWOMA PRZYCZEPAMI W CENTRUM WROCŁAWIA! WSZYSTKO SKOŃCZYŁO SIĘ STŁUCZKĄ. JAK I DLACZEGO DOSZŁO DO TAKIEJ SYTUACJI? W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE Z CAŁEGO ZAJŚCIA! WIDEO

W Polsce wzrost liczby zakażeń – ostatniej doby było ich więcej, niżeli osób wyzdrowiałych

Choć niektórzy o epidemii zdążyli już zapomnieć, należy pamiętać, że nadal notowane są zakażenia. Tylko w naszym kraju, ostatnia doba przyniosła aż 399 nowych przypadków. 9 kolejnych osób zmarło, jednak zaznacza się, że wszystkie z nich cierpiały na dodatkowe, poważne choroby. 232 osoby uznano natomiast za wyzdrowiałe.

Warto dodać, że w niektórych krajach – takich jak choćby Hiszpania czy Francja – władze rozważają, lub już wprowadziły nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

źródło: Twitter, RMF24.pl, o2.pl