Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia dla Tadeusza Rydzyka! Strumień gotówki trafił do TV Trwam!

Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia

Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia trafiły na konto Fundacji Lux Veritatis, która jest związana z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W czasach pandemii nie tylko rząd wspiera fundacje redemptorysty, ale również resort zdrowia. Czy ministerstwo weryfikowało realizację umowy? Zobaczcie!

Portal Onet.pl dotarł do informacji, które po raz kolejny wywołały oburzenie. Chyba każdy wie, że rząd, od kiedy do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość hojnie przelewa państwowe pieniądze na instytucje, które są związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jak się teraz okazuje redemptorysta może również liczyć na zastrzyk gotówki ze strony Ministerstwa Zdrowia. W 2020 roku na konta organizacji, która jest powiązana z toruńskim redemptorystą trafiło mnóstwo pieniędzy, a tym razem resort zdrowia przekazał ogromną sumę na produkowanie spotów i audycji w Telewizji Trwam, która podlega pod Fundację Lux Veritatis. Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia trafiły do fundacji redemptorysty, jednak resort nie podał, czy zostało  zweryfikowane wywiązanie się z umowy.

Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia dla Tadeusza Rydzyka!

Krzysztof Brejza, który należy do Platformy Obywatelskiej dotarł do informacji, które po raz kolejny oburzyły opinię publiczną. Na konto Fundacji Lux Veritatis trafiło ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze od resortu zdrowia miały być przeznaczone, na spoty i audycje w TV Trwam dotyczące walki z nowotworami.

W programie „Rozmowy niedokończone” miały być nadawane informacje na temat wieloletniej Narodowej Strategii Onkologicznej w latach 2020-2030.
Onet dotarł do informacji, które jasno dają do zrozumienia, iż strategia onkologiczna rządu znalazła się w jednym odcinku wyżej wymienionego programu w telewizji ojca Tadeusza Rydzyka. Niemniej jednak ten temat pojawił się również w trzech innych audycjach, jednak nie do końca wiadomo, jak resort zdrowia weryfikował wywiązanie się z umowy.

Reporterzy poprosili ministerstwo o wyjaśnienia w tej sprawie, jednak nie otrzymali odpowiedzi.

Bum! Ministerstwo Zdrowia przelało w 2020 r. 420 tys. dla imperium T. Rydzyka (Fundacja Lux Veritatis). Pandemia, upadek diagnostyki, odwołane zabiegi, dramatyczny wzrost zgonów. A Ministerstwo ZDROWIA przelewa setki tys. fundacji T. Rydzyka.
Wstydu nie mają. – czytamy na Twitterze senatora PO.

Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia.

Co więcej, portal chciał się również dowiedzieć, dlaczego to właśnie TV Trwam została wybrana, jako platforma promocji Narodowej Strategii Onkologicznej. Oraz czy inne media również zostały włączone do tej kampanii. Dlaczego pieniądze od Ministerstwa Zdrowia trafiły do rozgłośni ojca Rydzyka? W tym wypadku również nie poznaliśmy odpowiedzi. Co więcej, jakiś czas temu toruński redemptorysta prosił swoich wiernych o wpłacanie 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Jak wówczas zasugerował swoim słuchaczom, wpłacenie pieniędzy ma im pomóc w zbawieniu.

Zobaczcie: Rydzyk prosi o pieniądze-w innym wypadku „Sąd Ostateczny”!

Pieniądze od Ministerstwa Zdrowia: źródło: Onet.pl, YouTube