Patodeweloperka w pełnej okazałości – kawalerka o wielkości… 2,5 mkw!

Patodeweloperka w Koszalinie

Patodeweloperka kwitnie w najlepsze. Tym razem przenosimy się do Koszalina, gdzie pewna firma deweloperska oferuje „mikrokawalerkę”, czyli pomieszczenie mieszkalne o powierzchni zaledwie 2,5 mkw. W sieci wybuchła prawdziwa burza.

Patodeweloperka w Koszalinie

Rynek nieruchomości od jakiegoś czasu jest mocno zachwiany. Firmy deweloperskie nie przestają budować kolejnych bloków, a mieszkania wyprzedają się jak ciepłe bułeczki. Popyt na mieszkania jest tak duży, że liczy się ilość, a nie metraż. W związku z tym coraz większym zainteresowaniem cieszą się kawalerki lub „mikrokawalerki”, bo przecież „lepsze to, niż nic”. O mieszkanie w atrakcyjnej cenie naprawdę trudno, stąd standard mieszkalny jest coraz bardziej obniżany.

ZOBACZ TAKŻE: JACKOWSKI MIAŁ WIZJĘ. „ZAMKNIĘTE MIASTA” I „CHAOS”

Tego jednak chyba nie spodziewał się nikt. Kiedy przepisy wskazują, że lokal mieszkalny musi mieć minimum 25 mkw, w Koszalinie powstaje „mikrokawalerka” o powierzchni zaledwie 2,5 mkw. Tak – 2,5 mkw. Ubikacja jest w tym samym miejscu co prysznic, tuż obok znajduje się umywalka i mała szafka. Nad „łazienką” znajduje się natomiast antresola z miejscem do spania, bo nie sposób nazwać tego łóżkiem.

Sprawę nagłośnił Jan śpiewak, który na swoim Facebooku opublikował post. Czytamy:

Mikrokwalerka z Koszalina: 2.5 mkw z antresolą. Przepisy więzienne mówią o tym, że na więźnia w celi powinno przypadać minimum 3 metry kwadratowe. Ten innowacyjny produkt para mieszkaniowy łączy najlepsze tradycje polskiego więziennictwa i polskiej deweloperki. P.S. Polskie prawo przewiduje, że lokal mieszkalny musi mieć 25 mkw minimum. Deweloperzy obchodzą przepisy udając, że to lokale usługowe. Jeśli przepisy by pozwalały to sprzedawaliby mikrokawalerki bez okien. Tak działa wolny rynek.

W sieci zaroiło się od komentarzy. Liczna grupa internautów wręcz nie mogła uwierzyć swoim oczom, chociaż są i tacy, którzy wyznają zasadę „ciasne, ale własne”.

Nie da się jednak ukryć, że patodeweloperka ma się całkiem dobrze. Rośnie ilość ofert, w których tuż przy łóżku i kuchence gazowej znajduje się toaleta z prysznicem, a całość na zaledwie kilku metrach kwadratowych.

ZOBACZ TAKŻE: 11-METROWY BUDYNEK ODDALONY O 4 METRY OD BUDYNKÓW MIESZKALNYCH

 

źródło: facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.