Paliwa na Orlenie będą tańsze! Znana nowa cena za litr benzyny i diesla

paliwa na orlenie

Paliwa na Orlenie będą tańsze! Obniżki cen na stacjach Orlenu zapowiedział prezes koncernu, Daniel Obajtek. O wszystkim informował w swoich mediach społecznościowych. Podał również bardzo konkretne dane na temat cen, jakie osiągną paliwa. Ma być rzeczywiście taniej, jednak sytuacja nadal będzie pozostawiać wiele do życzenia. Ile zatem już niebawem zapłacimy za litr benzyny i litr oleju napędowego na stacjach Orlen?

Paliwa na Orlenie będą tańsze! Znana nowa cena za litr benzyny i oleju napędowego

Interesujące doniesienia obiegły dziś polskie media. Jak dobrze wiadomo, od nieco ponad dwóch tygodni – a konkretniej od dnia, w którym Rosja zaatakowała Ukrainę – sytuacja na polskich stacjach benzynowych stała się bardzo trudna. Ludzie oblegali dystrybutory, co skutkowało nawet brakiem paliw na konkretnych stacjach. Do dziś obowiązują limity na tankowanie, a nawet teraz zdarza się, że niektóre obiekty chwilowo nie mają oleju napędowego. Do tego dochodzą ceny, które osiągnęły naprawdę wysoki, niespotykany jak dotąd pułap.

Od kilku dni ceny benzyny najczęściej oscylują w granicach 7 złotych za litr, natomiast za diesla zwykle trzeba zapłacić około złotówki więcej – przeważnie w okolicach 8 złotych za litr. To jednak ma się zmienić. O wszystkim w swoich mediach społecznościowych pisał prezes koncernu, Daniel Obajtek. Ile zatem – już po zmianach – będzie kosztować paliwo na stacjach Orlen?

ZOBACZ TAKŻE: BOMBARDOWANIE UKRAINY PRZEZ ROSJĘ WIDAĆ JUŻ W POLSCE. LUDZIE MIESZKAJĄCY BLISKO GRANICY POKAZUJĄ DRAMATYCZNE NAGRANIA. WYBUCHAJĄCE BOMBY WIDAĆ, SŁYCHAĆ I CZUĆ [WIDEO]

Średnie ceny paliw po zmianach na Orlenie – benzyna 6,79 złotych za litr, a olej napędowy – 7,55 złotych za litr

Jak czytamy na Twitterze Daniela Obajtka – ceny na Orlenie zostaną obniżone o 34 groszy za litr w przypadku oleju napędowego i o 20 groszy za litr w przypadku benzyny.

Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł. Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie. W Czechach litr benzyny kosztuje w przeliczeniu 7,54 zł, a na Litwie 8,81 zł.

źródło: RMF24.pl, Twitter, foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.