Otwarcie szkół – kiedy powrót uczniów? Rząd podjął decyzję!

otwarcie szkół

Otwarcie szkół – kiedy uczniowie wrócą do placówek edukacyjnych? Jak się okazuje, rząd podjął kolejną decyzję w tej sprawie! Wiadomo już, jaki los w najbliższym czasie czeka uczących się w starszych klasach. Przypomnijmy, że obecnie nauka stacjonarna ma miejsce jedynie w klasach 1-3. Starsze roczniki muszą korzystać nadal z nauki zdalnej online. Kiedy spodziewać się ich powrotu do szkół? Rząd podjął decyzję dotyczącą kolejnych tygodni!

Otwarcie szkół – kiedy powrót uczniów? Rząd podjął decyzję, wiemy jak będą wyglądać najbliższe tygodnie!

W Polsce od dziś znika spora część obostrzeń, według której wznowiona może być między innymi działalność hoteli, kin i teatrów. Do tego dochodzi zdjęcie zakazu uprawiania sportu na świeżym powietrzu, co można odczytywać jako możliwość otwarcia stoków i wyciągów. Wiele osób zastanawia się jednak co ze szkołami. Zwłaszcza, że już dziś ruszają szczepienia nauczycieli.

Jak dobrze wiadomo, aktualnie nauka stacjonarna odbywa się jedynie w klasach 1-3, czyli dotyczy najmłodszych. Starsze roczniki natomiast, nawet te przygotowujące się do egzaminów kończących poszczególne etapy edukacji, uczyć muszą się zdalnie. Z rządu słychać jednak głosy, że w miarę możliwości, uczniowie, których czekają egzaminy, korzystają z konsultacji grupowych i indywidualnych. Wszystko w celu jak najlepszego podejścia do testów. Portal RMF24.pl cytuje słowa ministra edukacji. Przemysław Czarnek miał stwierdzić, że rząd rozważa aż pięć wariantów powrotu do szkół. Kiedy zatem spodziewać się pełnego otwarcia placówek edukacyjnych?

ZOBACZ TAKŻE: PRACOWNICY SANEPIDU MAJĄ DOŚĆ, ZACZYNAJĄ SIĘ BUNTOWAĆ. CHODZI O INTERWENCJE W SPRAWIE OBOSTRZEŃ. SKARŻĄ SIĘ, ŻE SĄ OBRAŻANI I NAGRYWANI. CO DALEJ Z KONTROLAMI W NIELEGALNIE OTWARTYCH RESTAURACJACH?

Kiedy uczniowie powrócą do szkół? Jest wyraźne stanowiska ministra edukacji

Minister edukacji Przemysław Czarnek, rozwiał wszelkie wątpliwości: szkoły przynajmniej do końca lutego będą działać tak, jak dotychczas. Oznacza to, że nauka stacjonarna odbywać będzie się jedynie w klasach 1-3. Starsze roczniki nadal muszą pracować zdalnie.

Kiedy spodziewać się pewnych zmian? Te najwcześniej mogą nastąpić z początkiem marca. Rząd podaje, że wszystko zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest to, jak będą przebiegać szczepienia nauczycieli, które startują już dziś. Kolejny to rezultaty testów na COVID-19 wśród nauczycieli. Zależnie od tego, ile wyników będzie pozytywnych – będzie można rozważać ewentualny pełny powrót do tradycyjnego sposobu nauczania.

W perspektywie dwóch tygodni powinny zapaść konkretne decyzje dotyczące ewentualnego otwarcia szkół w marcu. Trudno jednak określić procentowe szanse na to, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i edukacja wróci do normalności.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.