Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską – uwaga na podejrzane maile!

Oszuści podszywają się

Niepokojące informacje! Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską i wysyłają internautom podejrzane maile, w których informują o rzekomym niedostarczeniu przesyłki. W treści wiadomości umieszczono również zawirusowany link, który po kliknięciu pobiera wrażliwe dane, a to z kolei grozi kradzieżą pieniędzy.

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską

1 lipca bieżącego roku wszedł w życie podatek naliczany do przesyłek przychodzących do kraju spoza Unii Europejskiej. Poczta Polska przejęła więc obsługę celną.

Konieczność zmiany ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (…), wynika z obowiązku implementacji do polskiego porządku prawnego przepisów unijnych dotyczących tzw. pakietu VAT e-commerce – mogliśmy przeczytać w opracowaniu zamieszczonym w wykazie prac legislacyjnych.

Zmiany w życie rzeczywiście weszły, a razem z nimi niepokojący atak hakerski, którego celem jest kradzież wrażliwych danych oraz pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: KULMINACJA CZWARTEJ FALI – MINISTER ZDROWIA PODAŁ DOKŁADNY TERMIN

W ostatnim czasie mnóstwo osób otrzymało maile od rzekomej Poczty Polskiej o tytule „Brak powiadomienia o dostawie”. Wiadomości rozesłano z adresu: test@a-m2.ru. W treści maila znajduje się podejrzany i zawirusowany link, który po kliknięciu pobiera z naszego komputera wrażliwe dane, umożliwiając tym samym dostęp m.in. do konta w naszym banku. Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską, pobierają dane, a następnie czyszczą konta bankowe swoich ofiar.

Poczta Polska wydała oficjalny komunikat w sprawie:

Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika.

Przypominamy również, że oficjalna strona Poczty Polskiej to: https://www.poczta-polska.pl, natomiast adres, pod którym możemy śledzić nasze przesyłki to: https://emonitoring.poczta-polska.pl.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci – powiedziała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej.

 

źródło: nczas.com, bankier.pl, Poczta Polska

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.