Opony zimowe obowiązkowe od 1 listopada. Za brak grozi wysoki mandat!

opony zimowe obowiązkowe

Opony zimowe obowiązkowe od 1 listopada – to nie żart! Jak się okazuje, posiadanie zimowego ogumienia będzie konieczne, aby uniknąć mandatu. Te mają być naprawdę wysokie. O nowym prawie mówiono już od jakiegoś czasu, a teraz oficjalnie weszło ono w życie. Wiadomo, ile będzie trzeba zapłacić, jeśli w czasie kontroli policji okaże się, że mamy letnie opony. Określono także, jakich pojazdów dotyczą nowe przepisy, oraz do kiedy będzie trzeba mieć „zimówki”. Gdzie zdecydowano się na wprowadzenie tak rygorystycznego prawa?

Oponowy zimowe obowiązkowe od 1 listopada! Za ich brak grozi wysoki mandat

Te wieści mogą okazać się zaskakujące dla wielu kierowców! Jak podaje portal wrc.net.pl – od 1 listopada obowiązkowe stały się zimowe opony. Ich posiadanie będzie konieczne do 31 marca, gdyż taki przedział czasu określono jako „czas zimowy”. Na takie nowe, surowe przepisy, zdecydowano się we Francji. Jak podaje wspomniany wcześniej portal, aby uniknąć nieprzyjemności, w terminie od 1 listopada do 31 marca, kierowcy muszą poruszać się na oponach zimowych lub całorocznych.

Strona wrc.net.pl wymienia pojazdy, które będą musiały zastosować się do nowych przepisów we Francji:

Przepisy dotyczą lekkich pojazdów użytkowych i kamperów, autokarów, autobusów, pojazdów ciężarowych z przyczepą, naczepą lub bez.

Czy przepisy będą obowiązywać w całej Francji? Ile wynosi mandat za brak opon zimowych?

ZOBACZ TAKŻE: PODWYŻKA AKCYZY ZATWIERDZONA! WIADOMO, ILE MAJĄ TERAZ KOSZTOWAĆ POSZCZEGÓLNE ALKOHOLE! SPRAWDŹCIE CENY

Bardzo wysokie mandaty za brak opon zimowych. W tych miejscach wprowadzono nowe przepisy

Brak zimowych opon w określonym terminie, ma być naprawdę surowo karany. Okazuje się, że kierowcy, którzy zostaną złapani bez odpowiedniego ogumienia, będą musieli zapłacić aż 135 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę – około 620 złotych.

Wiadomo już także, gdzie konkretnie mają obowiązywać omawiane przepisy. Podaje się tutaj 6 głównych pasm górskich we Francji. Portal wrc.net.pl wspomina też o 48 departamentach. Tam jednak prefekci mają wskazać poszczególne drogi i gminy, na których pojawi się obowiązek posiadania „zimówek”.

Warto pamiętać również, że przepisy nie będą dotyczyć jedynie mieszkańców wspomnianych obszarów, ale wszystkich kierowców, którzy będą się przemieszczać na wskazanych terenach.

Uważacie, że taki obowiązek przydałby się także w Polsce?

źródło: wrc.net.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.