Omikron potwierdzony w Polsce. Wiadomo gdzie – jak czuje się pacjentka?

fatalne doniesienia

Omikron potwierdzony w Polsce! Wiadomo gdzie się pojawił i jak czuje się pacjentka. Wieść o oficjalnym wykryciu nowej mutacji w naszym kraju, gruchnęła dziś przed południem. O wszystkim jako jeden z pierwszych informował portal RMF24.pl. Pojawiło się także oficjalne zawiadomienie z Ministerstwa Zdrowia, gdzie omówiono więcej szczegółów dotyczących wystąpienia nowej mutacji w Polsce.

Omikron potwierdzony w Polsce. Wiadomo gdzie wystąpił. Jak czuje się pacjentka?

A więc stało się – Omikron dotarł i do naszego kraju. Dziś oficjalnie potwierdzono wystąpienie pierwszego przypadku nowej mutacji w Polsce. O wszystkim przed południem pisały media, w tym portal RMF24.pl. Wszystkie doniesienia potwierdziło też Ministerstwo Zdrowia, które zdradziło więcej szczegółów w sprawie pierwszego przypadku Omikronu w Polsce.

Jak podaje RMF24.pl, pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa wykryła stacja sanepidu w Katowicach. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze napisało:

Potwierdzamy wykrycie wirusa w wersji Omicron przez WSSE Katowice. Mutacja została stwierdzona w próbce pobranej od 30-letniej obywatelki Lesotho. Pacjentka jest w izolatorium i czuje się dobrze.

ZOBACZ TAKŻE: PIES „PROWADZIŁ” TESLĘ. ZWIERZĘ SAMO PODRÓŻOWAŁO SAMOCHODEM Z AUTOPILOTEM. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE, KTÓRE WYWOŁAŁO BURZĘ. ZOBACZ JEDYNE W SWOIM RODZAJU WIDEO!

Pierwsza w Polsce pacjentka z Omikronem czuje się dobrze

Jak podaje resort zdrowia oraz powołujące się na te informacje media – pacjentka zakażona nowym wariantem koronawirusa ma 30 lat. Póki co czuje się jednak dobrze. Obecnie przebywa w izolatorium.

W RMF24.pl czytamy, że:

[…] zarażona Omikronem osoba przebywała w Polsce na Cyfrowym Szczycie ONZ w Katowicach.

Ministerstwo Zdrowia podało jeszcze następujące informacje o zakażonej:

W toku wywiadu epidemicznego poinformowała, że w Polsce zamieszkiwała sama. Bezpośredni kontakt miała tylko z dwiema zaszczepionymi osobami ze swojego kraju.

źródło: Twitter, Ministerstwo Zdrowia, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.