Odtworzyli oblicze Maryi. W sieci pojawił się zrekonstruowany wizerunek matki Jezusa, przedstawiający jej twarz, gdy ta była nastolatką. Cały proces był niebywale skomplikowany i wymagał ogromu pracy. Odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie Átila Soares da Costa Filho, do swoje pracy użył badań Całunu Turyńskiego. Odtworzenie wizerunku Maryi nie byłoby jednak możliwe bez pomocy nowoczesnych technologii. Opublikowana w sieci praca budzi wielkie zainteresowanie. Fotografie rekonstrukcji wyglądu Maryi zobaczycie w dalszej części tekstu.
Odtworzyli oblicze Maryi. Tak wyglądała matka Jezusa, gdy była nastolatką [FOTO]
Rekonstrukcja twarzy nastoletniej Maryi budzi w ostatnim czasie ogromne zainteresowanie. Oblicze matki Jezusa, gdy ta była nastolatką, obiegło sieć na całym świecie. Za projektem stoi nie kto inny, jak Átila Soares da Costa Filho. Jak się jednak okazuje, całe przedsięwzięcie było niebywale skomplikowane. Do odtworzenia wizerunku Maryi, konieczne było wykorzystanie zaawansowanych badań nad Całunem Turyńskim. Kluczowa okazała się również nowoczesna technologia, dzięki której możliwe było stworzenie modelu twarzy Maryi. To, jak wyglądają efekty pracochłonnego projektu, można zobaczyć poniżej:
Nauka i komputer sięgnęły po próbę przedstawienia wizerunku Maryi, matki Jezusa.
Dzieło Átila Soares da Costa Filho
poniżej.
(mnie się podoba) pic.twitter.com/C58uFZhR2p— Dariusz Korolczuk (@copone1dak) December 9, 2021
Artysta zdradził, w jaki sposób udało mu się osiągnąć efekt końcowy
Praca artysty robi ogromne wrażenie i nic dziwnego, że temat stał się niebywale medialny. Sam Átila Soares da Costa Filho opowiedział w portalu aleteia.org, jak przebiegały skomplikowane prace nad odtworzeniem wizerunku nastoletniej Maryi. Portal o2.pl podaje, że mężczyzna „przeprowadził wiele eksperymentów przy użyciu sztucznej inteligencji i zaawansowanej technologii konwolucyjnych sieci neuronowych do zmiany płci„. Dla aleteia.org mówił natomiast:
Następnie użyłem innych programów, aby wprowadzić pewne korekty twarzy. Na koniec dokonałem ręcznych artystycznych poprawek, by trafniej podkreślić etniczną i antropologiczną fizjonomię kobiety z Palestyny sprzed 2000 lat. Oczywiście nie podważałem tego, co sztuczna inteligencja zdołała uchwycić. Tak zdołałem odtworzyć wizerunek nastoletniej Maryi.
źródło: Twitter, o2.pl, aleteia.org