Na budowie w Lubsku znaleźli list w butelce! Udało się odczytać treść [FOTO]

na budowie w lubsku

Na budowie w Lubsku znaleźli list w butelce! Interesujące znalezisko stało się hitem w sieci. Co więcej, list okazał się bardzo dobrze zachowany i bez problemu udało się odczytać jego treść. Ta wiele osób może zadziwić. Co istotne, data widniejąca w treści listu wskazuje, że czekał on na odkrycie aż 40 lat. Wiadomo kto i w jakim celu go zostawił. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku udostępnił zdjęcia znaleziska. Możecie je zobaczyć w dalszej części tekstu.

Na budowie w Lubsku znaleźli list w butelce. Udało się odczytać jego treść [FOTO]

Do bardzo interesującego odkrycia doszło na budowie w Lubsku (województwo lubuskie). Wszystko nad znajdującym się tam Zalewem Karaś. Jak czytamy w o2.pl, trwają tam prace budowlane, których celem jest stworzenie nowoczesnego Centrum Informacji Turystycznej. Podaje się dodatkowo, że wszystko odbywa się w ramach programu „Lubuska Baza Turystyczna”.

list w butelce

Podczas burzenia starych pomieszczeń, w miejscu których powstaną nowoczesne budynki – natrafiono na ciekawe znalezisko. Mianowicie, budowniczy odkryli tam butelkę, w której zamknięty był list. Zachował się on w naprawdę dobrym stanie. Najwięcej mówi się jednak o treści omawianego listu. Co takiego się tam znalazło?

ZOBACZ TAKŻE: ODTWORZYLI OBLICZE MARYI! TAK WYGLĄDAŁA MATKA JEZUSA, GDY BYŁA NASTOLATKĄ? FOTOGRAFIA ROBI WIELKĄ FURORĘ [FOTO]

„Budynek ten budowali skazani zakładu karnego w Lubsku w roku 1981”

Jak się okazało, butelkę z listem w miejscu budowy zostawili prawdopodobnie pracownicy, którzy budowali stare budynki 40 lat temu – a przynajmniej tak wynika z treści listu. Można w nim przeczytać:

Budynek ten budowali skazani zakładu karnego w Lubsku w roku 1981, czerwiec. Julian W. – Poznań. Stefan D. – Zielona Góra, Werner K. – Nowe Miasteczko

znaleźli list w butelce

Na dole pojawiła się także data – 25 czerwca 1981 roku. Na Facebooku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubusku zamieszczono następujący wpis:

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich lokalnych wielbicieli historii. Podczas wyburzania starego budynku odnaleźliśmy list w butelce. Jaka jest treść listu sami Państwo zobaczycie, my z tego miejsca dziękujemy budowniczym za solidną robotę – mury wytrzymały 40 lat, pewnie byłoby więcej, ale idzie nowe.

źródło: o2.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.