Obostrzenia złagodzone! Zobacz co i gdzie się zmieniło!

obostrzenia złagodzone

Obostrzenia złagodzone! Rząd zareagował na spadającą ilość zakażeń i – co prawda – powoli, ale jednak ubywającą liczbę osób hospitalizowanych. Dziś ogłoszono zmiany dotyczące restrykcji. Te postanowiono złagodzić, jednakże na razie wykonano dość ostrożne, zachowawcze wręcz ruchy. Co warte podkreślenia, nie wszystkie województwa doczekały się zniesienia niektórych zakazów. Tam, gdzie sytuacja nadal nie jest najlepsza, należy jeszcze trochę poczekać. Po szczegóły zapraszamy poniżej.

Obostrzenia złagodzone! Zobacz co i gdzie się zmieniło!

A jednak – pewne obostrzenia zostały złagodzone, a nowe zasady wejdą w życie już od poniedziałku. Jak się jednak okazuje, nie wszędzie znoszenie restrykcji przebiegnie w ten sam sposób. Na pewno w 5 województwach utrzymane zostaną obecnie panujące zakazy. Zmiany nastąpią w 11 pozostałych.

Aktualnie panujące obostrzenia utrzymano w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. Minister podkreślił, że sytuacja w nich nadal jest trudna. Powiedział także:

e województwa to między innymi takie regiony, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest powyżej 35, ale nie był to jedyny parametr, który braliśmy pod uwagę; po prostu staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza.

Zmiany nastąpiły natomiast w małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, podlaskim. Jakie obostrzenia znikną tam już od poniedziałku 26 kwietnia?

ZOBACZ TAKŻE: JACKOWSKI O POGODZIE NA LATO 2021 – „NIE CHCIAŁBYM TEGO…”. CZY WARTO PLANOWAĆ URLOP NAD POLSKIM MORZEM?

Jakie obostrzenia znikną w 11 województwach od 26 kwietnia?

Luzowanie obostrzeń od 26 kwietnia stało się faktem, ale trzeba pamiętać, że to dopiero pierwszy, ostrożny etap. Jak podał minister zdrowia, otwarte zostaną tam salony urody, salony fryzjerskie i salony kosmetyczne. Powróci tam również tak zwana nauka hybrydowa w klasach 1-3.

Pozostałe obostrzenia nadal się utrzymają. Oznacza to, że zamknięte wciąż będą między innymi galerie handlowe i hotele. Odnośnie tych drugich decyzje mają jednak zapadać już niebawem. Jak podaje portal RMF24.pl:

W przyszłym tygodniu rząd ogłosi szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki m.in. hotelarskiej i gastronomicznej.

Za tydzień mają pojawić się także pierwsze oficjalne ustalenia dotyczące noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.