Nowe wiadomości z Wuhan – oficjalne statystki są coraz gorsze

nowe wiadomości z wuhan

Nowe wiadomości z Wuhan, gdzie spustoszenie sieje nowy, śmiercionośny koronawirus – oficjalne statystki są coraz gorsze. Liczba zgonów stale się powiększa, podobnie zresztą, jak liczba zakażeń. Prognozy nie są jednak optymistyczne. Szacuje się, że w najbliższych dniach wirus dodatkowo przybierze na sile. Nieustannie trwają badania nad jego właściwościami. Z Wuhan przed zamknięciem miasta, uciec miały miliony osób.

Nowe wiadomości z Wuhan – coraz gorsze oficjalne statystyki

Każdego dnia, cały świat z niecierpliwością oczekuje raportów z Wuhan, które w ostatnich tygodniach stało się jednym z ważniejszych punktów na światowej mapie. Właśnie tam miejsce ma ognisko śmiertelnie niebezpiecznego koronawirusa, który już zbiera śmiertelne żniwo. A zapowiada się, że będzie tylko gorzej. W tej chwili, ostatnie doniesienia mówią o 80 ofiarach choroby, a także niespełna 2800 osób oficjalnie zarażonych. Gdyby tego było mało, blisko 300 osób jest w stanie krytycznym. Mówi się, że jedynie poprzedniej doby, przybyło blisko 800 nowych zakażonych osób. Burmistrz Wuhan przewiduje, że kolejne dni przyniosą przynajmniej 1000 nowych przypadków. Wielu jednak i taką skalę uznaje za stosunkowo łagodny scenariusz.

ZOBACZ TAKŻE: KOBE BRYANT NIE ŻYJE – JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD W HISTORII NBA, ZGINĘŁA W KATASTROFIE HELIKOPTERA. WRAZ Z NIM, NA POKŁADZIE MASZYNY BYŁA JEGO CÓRKA. NIKT NIE PRZEŻYŁ WYPADKU

Burmistrz Wuhan przyznaje, że przed blokadą miasta, opuścić mogło je nawet 5 milionów osób

Największe obawy dotyczą bardzo szybkiego rozprzestrzenia się wirusa. Pojawiły się informacje, że osoby zakażone – nawet pomimo tego, że jeszcze nie mają objawów choroby – zarażają innych. To przyczynia się do bardzo szybkiego rozwoju koronawirusa.

Na domiar złego okazuje się, że Wuhan jeszcze przed zamknięciem granic, opuścić mogło – bagatela – aż 5 milionów osób. To kolejny aspekt, który przyczynia się do rozprzestrzeniania groźnej zarazy.

Amerykańskie agencje już teraz są zdania, że to w jaki sposób rozwija się koronawirus, sprawia, że jest on bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia publicznego. W USA aktualnie monitoruje się stan 75 osób, które mogą być potencjalnie zarażone wirusem. Ponadto tamtejsza agencja CDC uważa, że nie ma jeszcze niezbitych dowodów, mówiących o tym, że choroba rozprzestrzenia się w okresie inkubacji. Jeśli się to potwierdzi – będą to zdecydowanie dobre informacje. Innego zdania na ten temat są jednak Chińczycy.

Ponadto pojawiają się pogłoski, że skutecznym sposobem leczenia ma być lek zwalczający wirusa HIV.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.