Nowe filmy i seriale CDA Premium – luty 2022

cda premium

Nowe filmy i seriale CDA Premium na luty 2022! Poznaliśmy najnowsze zestawienie popularnej platformy na trwający miesiąc. Jak za każdym razem, tak i teraz nie zabraknie tutaj hitowych tytułów. Wśród nich aż cztery seriale, między innymi jedna z lepszych gangsterskich produkcji „Peaky Blinders”; skandalizujący rosyjski „Happy End” oraz dwa mini seriale: „Kolekcjoner” oraz poruszający „#martyisdead”. A wśród filmów na przykład świetny „Obywatel Jones” Agnieszki Holland. Całe zestawienie zobaczycie w dalszej części tekstu – każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowe filmy i seriale CDA Premium. Happy End – serial (już dostępny LINK)

Krytycy i publiczność w Rosji okrzyknęli go serialem roku. On jest uzależniony od pornografii i cierpi na fobie społeczną. Ona jest niespokojną neurotyczką szukającą świadomości swego ciała. Z powodu finansowych tarapatów postanawiają zmienić swój związek w seksualną atrakcję transmitowaną do sieci. Prowokujący dramat o momentami komediowym zabarwieniu pokazujący dylematy i rozterki pary bohaterów, a także odsłaniający kulisy seksbiznesu.

cda premium

Peaky Blinders – serial (dostępny od 17 lutego w CDA Premium)

To jedna z lepszych retro gangsterskich produkcji ostatnich lat. Peaky Blinders to gang, na którego czele stoi Thomas Shelby. Akcja serialu rozgrywa się po I wojnie światowej w angielskim Birmingham. Bracia Shelby zdobywają „sławę” jako bukmacherzy, rekieterzy i gangsterzy. Nominalnie głową rodziny jest najstarszy brat, Arthur Shelby, ale prawdziwym mózgiem, ambicją i siłą napędową organizacji jest Thomas. Chce on stworzyć gangsterskie imperium, które wykroczy poza Birmingham. I chce powstrzymać każdego, kto stanie mu na drodze. Tę „perełkę” trzeba zobaczyć. W obsadzie serialu m.in. Tom Hardy i Adrien Brody.

cda

Kolekcjoner – serial (już dostępny LINK)

„Kolekcjoner” to historia walki holenderskiego dziennikarza Hansa Knoopa o odkrycie prawdy o zbrodniarzu wojennym z czasów II wojny światowej Pieterze Mentenie. Ten 3-odcinkowy serial świetnie oddaje ducha lat siedemdziesiątych w Holandii, ale także przybliża przeszłość II wojny światowej. Dobra produkcja z dużą dozą emocji, świetną grą aktorską i realizmem na wysokim poziomie. To sensowna opowieść o uczciwości, polityce i wolności słowa. Tym razem dobre holenderskie kino.

#martyisdead – serial (już dostępny LINK)

I kolejny serial. Z równie ważnym przekazem, ale dotyczącym współczesności. Serial dla nastolatków, choć może bardziej dla ich rodziców. 15-letni Marty nie żyje. Pozostała tylko seria mrożących filmików, które nakręcił krótko przed śmiercią. Zrozpaczony ojciec składa w całość fragmenty internetowego życia Marty’ego, aby ujawnić okoliczności jego tragicznego końca. Marty brał udział w „internetowym szantażu”. Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Stawia pytania i odkrywa zagrożenia związane z siecią. Z dziećmi w sieci. Poruszające.

nowości cda premium

Obywatel Jones (już dostępny LINK)

Agnieszka Holland wciąż w dobrej formie. Tym razem wzięła na warsztat historię naszych sąsiadów – Ukraińców. Historię z lat 30-tych XX wieku. Chodzi o Hołodomor – wielki głód, którym Stalin chciał nie tyle złamać, co unicestwić ukraiński naród. Głównym bohaterem jest walijski dziennikarz Gareth Jones. Przybywa on do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Tylko czy świat będzie go słuchał? Światowe kino zrobione przez polskich filmowców. Dla nas pięć gwiazdek!

cda luty

Pechowi szczęściarze (już dostępny LINK)

Trochę komedii, trochę dramatu. Akcja filmu (nominowany do Oscara) rozgrywa się w czasach kryzysu gospodarczego w Argentynie. Mieszkańcy małego miasteczka postanawiają wyrwać się z biedy i inwestują swoje oszczędności w nowy biznes. Niestety, padają ofiarą nieuczciwego finansisty i tracą wszystkie pieniądze. Ale nie poddają się. Układają plan odzyskania kapitału. Pomysł na historię nie jest oryginalny, ale film ogląda się dobrze. Znakomici aktorzy, dobry scenariusz i wiarygodna fabuła, sprawiają, że nie będzie to stracony czas przed ekranem.

cda

Proxima (premiera 11 lutego w CDA Premium!)

Sarah (Eva Green) jest francuską astronautką szkolącą się w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kolonii. Jest jedyną kobietą w tym kosmicznym teamie. Sarah mieszka sama ze Stellą, swoją ośmioletnią córką. Pewnego dnia główna bohaterka dowiaduje się, że została zakwalifikowana do rocznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od tej chwili zaczyna się gra emocji i uczuć związanych ze Stellą. Sarah zaczyna rozumieć, jak trudno będzie jej opuścić córkę. To nie jest film science-fiction. To pełna realizmu i prawdy produkcja. Inteligentne i wrażliwe europejskie kino. Jesteście na to gotowi?

proxima

Trzęsienie ziemi (już dostępny LINK)

Rok 1988. 7 grudnia. Trzęsienie ziemi w Armenii zniszczyło wiele wiosek i zmiotło miasto Spitak z powierzchni naszej planety. Film pokazuje tę katastrofę z perspektywy Konstantina Berezhnoya (Rosjanina) i Roberta Melkonyana (Ormianina), którzy wspólnie ratują ocalałych ludzi. Trzęsienie ziemi nie jest w tym filmie najważniejsze. Liczy się wszystko, co dzieje się po jego ustąpieniu. Ludzkie dramaty. Ludzka wiara i siła. Film zrobiony na dobrym poziomie. Zobaczcie to!

cda

źródło: materiały prasowe

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.