Nowe fakty w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu

Nowe fakty

Nowe fakty w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. Śledczy podali informację, że maszyna rozbiła się zaraz po wystartowaniu, a boeing ukraińskich linii lotniczych UIA płonął, kiedy był jeszcze w powietrzu. Załoga miała nie zgłaszać problemu z maszyną, a mimo to zawracać na najbliższe lotnisko.

Raport irańskich śledczych

Irańscy śledczy podali do wiadomości nowe fakty w sprawie katastrofy ukraińskiego samolotu. We wstępnym raporcie można przeczytać, że maszyna rozbiła się zaraz po starcie w Teheranie. Załoga miała nie zgłaszać żadnych problemów, a mimo to zawrócili, by wylądować na najbliższym możliwym lotnisku. Ponadto, samolot zapalił się już w powietrzu, zanim rozbił się o ziemię.

Samolot wystartował z Teheranu do Kijowa o godzinie 6:12. Dwie minuty później był już na wysokości 2400 metrów i zniknął z radarów. Niedługo później doszło do katastrofy. Ze względu, że boeing miał pełne baki paliwa – doszło do eksplozji. 

Przypomnijmy, że w tragedii zginęło 176 osób, czyli wszyscy, którzy byli na pokładzie – 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 obywateli Ukrainy, 9 członków załogi, a także 10 obywateli Szwecji, 4 obywateli Afganistanu, 3 Niemców oraz 3 Brytyjczyków. Wśród ofiar znalazły się rodziny z dziećmi, studenci oraz pracownicy naukowi.

 

ZOBACZ TAKŻE: IRAN NIE CHCE ODDAĆ CZARNYCH SKRZYNEK UKRAIŃSKIEGO BOEINGA

Ukraińcy przypuszczają inną wersję wydarzeń

W ukraińskich mediach pojawiła się jednak inna wersja, w której katastrofa jest skutkiem ataku drona. Mają o tym świadczyć liczne, niewielkie otwory w poszyciu kadłuba. Natomiast Reuter powołał się na kanadyjskie źródło informacji, z którego wynika, że samolot nie był zestrzelony. Według jednego z informatorów Reutera, w boeingu doszło awarii technicznej, a dokładniej o przegrzanie jednego z silników. Komentarza w tej sprawie na razie odmówiły władze koncernu Boeing, które oświadczyły, że utrzymują stały kontakt z ukraińską linią i są gotowe do pomocy.

Irańska telewizja państwowa poinformowała, że odnaleziono dwie czarne skrzynki samolotu, jednak urządzenia są uszkodzone. Mimo usterki wciąż jest możliwe odzyskanie zapisanych danych.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.