Niezwykle wzruszające wideo! Taniec chłopca z protezą nogi

Niezwykle wzruszające wideo z wielkim rozmachem obiega cały świat. Ahmad Rahman został okaleczony już jako 8-miesięczny chłopiec. Wszystko stało się podczas walki afgańskiej armii z talibami. Dziś dziecko może cieszyć się nową protezą.

Radosny taniec

Za wzruszające wideo odpowiedzialny jest Międzynarodowy Czerwony Krzyż w Afganistanie. Na filmie widzimy radość chłopca – jest ona wręcz nie do opisania. Ten widok mocno chwyta ze serce.

Okazuje się, że mały obywatel Afganistanu nową protezę potrzebuje co roku. Wszystko ze względu na to, że bardzo szybko rośnie. Sztuczną kończynę trzeba zatem dopasować do gabarytów reszty ciała.

Pracownicy szpitala oraz jego matka opowiadają, że każda wymiana protezy wiąże się z jego ogromną radością. Dzięki temu staje się niezależny i może w miarę normalnie funkcjonować w codziennym życiu.

Uśmiech dziecka

Oglądając to jakże wspaniałe nagranie, nietrudno jest uronić choć kroplę łzy. Społeczeństwo uwielbia takie historie. Są one także niezwykle istotne w obecnych czasach pozbawionych empatii, współczucia i umiejętności postawienia się w dramatycznej sytuacji, jaka mogła dotknąć innego człowieka. Może to zabrzmieć sztampowo, ale tak uderzające momenty sprawiają, że stajemy się bardziej ludzcy.

W czasach pogoni za pieniądzem, sławą, rzeczami materialnymi, wato na moment pochylić się nad prawdziwymi wartościami. Chwilę refleksji może zaserwować nam przykładowo poniższe nagranie.

Krótki film cieszy się niezwykłą popularnością. Przede wszystkim uderza w nim naturalna, niekłamana radość dziecka. Dziecka, które w swoim życiu posmakowało wiele bólu, smutku oraz niedogodności związanych z jego niepełnosprawnością. Nie da się ukryć, że radosny taniec w tym wypadku jest niesamowicie symboliczny. Podsumowując – to trzeba zobaczyć.

źródło zdjęcia: ctvnews.ca

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.