Niesamowite zjawisko uchwycone w Rosji – to dzieło samej natury! [FOTO]

Zjawisko w Rosji

W sieci pojawiły się zdjęcia wykonane przez rosyjski Instytut Badawczy Arktyki i Antarktyki. Niesamowite zjawisko przykuło uwagę internautów. Naukowcy przyjrzeli się bliżej zjawisku, które pojawiło się na rzece Jekateringofka w Petersburgu i jest dziełem samej natury. Koniecznie poznajcie szczegóły!

Niesamowite zjawisko w Petersburgu

Internet obiegły zdjęcia przedstawiające niesamowite zjawisko w Rosji. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że fotografie przedstawiają zrolowany materiał lub układającą się w regularne kształty maź. Jak się okazuje, jest to dzieło samej natury, a sprawę nagłośnili badacze z rosyjskiego Instytutu Badawczego Arktyki i Antarktyki.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA PRÓBA ZAMACHU NA WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO!

Ku zdziwieniu wielu, zdjęcia opublikowane w sieci przedstawiają nic innego jak śnieg osadzony na tafli wody. Zjawisko pojawiło się na rzece Jekateringofka w Petersburgu i nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Jak się okazuje, zrolowane fałdy to śnieg, który po zetknięciu z wodą o temperaturze bliskiej zeru stopni Celsjusza nie roztopił się, a zmienił w coś na kształt lepkiej masy. Gęsta maź pod wpływem kolejnych warstw sypiącego śniegu uformowała śnieżne rolki. W Rosji zjawisko to nosi nazwę „śnieżura”.

Zdjęcia przedstawiające fałdy śniegu robią wrażenie, a całe zjawisko może wydawać niezwykle efektowne, jednak warto mieć na uwadze, że jest ono niebezpieczne, szczególnie dla statków płynących po rzece, na której osadziła się „śnieżura”. Jak zauważył serwis o2.pl, zetknięcie się kadłuba z pokrywą śnieżną unoszącą się na powierzchni wody może prowadzić do szybkiego oblodzenia nadwodnych części jednostki. Może to prowadzić do dodatkowego obciążenia statku. Ponadto tak ułożony śnieg skutecznie utrudnia widoczność i na próżno domyślać się, czy za moment nie zderzymy się z nieprzyjemną niespodzianką.

 

 

źródło: twitter.com, o2.pl, zdjęcia – Margarita Potehina

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.