Facebook blokuje użytkowników – znamy powód! Jak odzyskać dostęp do swojego konta?

Facebook blokuje konta użytkowników

W ostatnim czasie rozpoczęło się masowe blokowanie użytkowników serwisu Facebook. Co ciekawe, sam Facebook informował o ewentualnym blokowaniu już w grudniu. Dotyczy ono osób, które nie włączyły funkcji Protect. Jak odzyskać dostęp do swojego konta? Tłumaczymy!

Facebook blokuje użytkowników

Już w ubiegłym roku Facebook rozesłał do swoich użytkowników maile z informacją, iż brak uruchomienia funkcji Protect poskutkuje zablokowaniem konta. Opcja ta bezpośrednio wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa, uruchomieniem uwierzytelniania dwuetapowego czy zmiany hasła na silne. Zabieg ten ma zminimalizować zagrożenie związane z przejęciem konta i kradzieżą danych.

Maile z informacją o włączeniu funkcji Protect przychodziły z adresu: [email protected], który przez wielu użytkowników został potraktowany jako oszustwo.

Jak odzyskać konto?

Zgodnie z zapowiedziami osoby, które nie uruchomiły funkcji Protect nie mogą zalogować się na swoje konto. W sieci pojawiło się wiele screenów obrazujących sytuację i zapytania, jak odzyskać swoje konto.

Warto podkreślić, że konta są blokowane jedynie tymczasowo. Włączenie funkcji Protect sprawi, że odzyskamy dostęp do swojego konta. Niestety to tylko teoria, która jak to zwykle bywa, różni się od praktyki. W sieci pojawiło się wiele postów osób, których konta na Facebooku zostały zablokowane. Użytkownicy twierdzą, że uruchomienie niektórych opcji bezpieczeństwa nie działa, a co za tym idzie – nie mogą odzyskać dostępu do konta.

Zostałam dziś zablokowana na czas nieokreślony z Facebooka, ponieważ nie odpowiadałam na e-maile od FB (które wyglądały na oszustwo) dotyczące nowego systemu Facebook Protect, który musiałam włączyć do dzisiaj. Jak na razie opcje wiadomości SMS i klucza bezpieczeństwa nie działają – napisała na Twitterze użytkowniczka Facebooka.

 

źródło: twitter.com, eska.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.