Niepokojące objawy u młodych ludzi po zakażeniu COVID-19! Prześladują ich dziwne zapachy!

Niepokojące objawy u młodych

Niepokojące objawu u młodych ludzi zostały zaobserwowane po tym, jak coraz więcej osób po długotrwałym zakażeniu COVID-19 zaczęło się skarżyć na dziwne zapachy. Parosmia nie jest niczym nowym, jednak coraz częściej pojawia się po zakażeniu kornawirusem! Zobaczcie!

Na wstępie wyjaśnijmy, czym jest anosmia oraz parosmia. Anosmia to nic innego jak uszkodzenia tkanek oraz zakończeń nerwowych w nosie przez koronawirusa. Wówczas nasz węch jest niemal zerowy i ciężko odróżnić nam jakiekolwiek zapachy. Parosmia natomiast to stan, gdy nerwy zaczynają się regenerować.
To właśnie podczas tego etapu możemy odbierać mylne zapachy. W tym przypadku wiele osób narzeka nawet na brzydki zapach wody z kranu. Okazuje się, że niepokojące objawy u młodych ludzi po zakażeniu koronawirusem pojawiają się coraz częściej. Do tej grupy należą również medycy, którzy skarżą się na mylne odbieranie zapachów.

Niepokojące objawy u młodych ludzi po zakażaniu COVID-19!

Niepokojące objawy u młodych ludzi występują coraz częściej, a naukowcy nadal nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego parosmia tak w dużym stopniu dotyczy zazwyczaj młodych osób. Wiele osób po przejściu koronawirusa przez długi okres skarżyło się na to, że prześladują ich zapachy tj. zapach ryb, spalenizny, czy siarki. Również dawał im się we znaki dym z papierosów, który mogli wyczuć z dużej odległości.

W marcu pewnego dnia obudziłam się kompletnie bez smaku i węchu. Ten stan utrzymał się do końca maja. W czerwcu węch mi wrócił, ale większość rzeczy pachnie obrzydliwie. To taki mdląco słodki zapach, który trudno opisać, bo nie spotkałam się z nim wcześniej

Takie słowa najczęściej pojawiają się z ust młodych osób. Co więcej, pojawia się również coraz więcej informacji na temat medyków, którzy skarżą się na dziwne objawy COVID-19. Przypuszczają oni, że wirus poprzez opuszkę węchową może wynikać do układu nerwowego, co jest przyczyną zaburzeń węchowych. Dlatego też osoby, które cierpią po zakażeniu na parosmię, powinni konsultować się z neurologiem.

Zobaczcie również: Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona na Covid-19! „Czuję się bardzo dobrze”

Niepokojące objawy u młodych ludzi po zakażeniu COVID-19, u każdej osoby będą miały różny przebieg. Niemniej jednak coraz częściej słyszy się o młodych ludziach, których wręcz prześladują nieprzyjemne zapachy. Nie jest również powiedziane, jak długo może utrzymywać się ten stan.

Czuję palący zapach siarki m.in. z koszy na śmieci. Inne rzeczy często pachną jak tosty- czytamy w Sky News wypowiedź 24-latka.

Niepokojące objawy u młodych ludzi: źródło: YouTube, O2.pl, medonet.pl