Niepokojąca zapowiedź Adama Niedzielskiego. Trzeba się na to przygotować?

adam niedzielski

Niepokojąca zapowiedź Adama Niedzielskiego. Wszystko wskazuje na to, że trzeba przygotować się na kolejną falę koronawirusa. Choć w ostatnim czasie o wspomnianym wirusie mówi się naprawdę mało i temat nie jest już tak medialny jak wcześniej – minister zdrowia przypomina, że COVID ciągle jest wśród nas. Jak czytamy w o2.pl, Niedzielski zapowiedział kolejną falę zakażeń. Ile hospitalizacji możemy spodziewać się już niebawem, a ile zakażeń notujemy każdego dnia obecnie? Szczegóły poniżej!

Niepokojąca zapowiedź Adama Niedzielskiego. Trzeba się na to przygotować? Mówi o kolejnej fali zakażeń…

Choć w ostatnim czasie media przejęły zupełnie inne tematy niż koronawirus, Adam Niedzielski znów ostrzega i niestety nie ma zbyt dobrych wieści. Jak czytamy w o2.pl, minister zdrowia zapowiada, że możliwe jest wystąpienie kolejnej fali zakażeń. Wspomniany portal przytacza jego wypowiedzi, w których pojawiło się kilka istotnych konkretów – zdradził choćby to, ilu pacjentów może zostać hospitalizowanych:

Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych.

Taka zapowiedź nie napawa optymizmem. O obostrzeniach już dawno zapomnieliśmy, ale po powyższej deklaracji znów trzeba być gotowym na wszystko. Niedzielski zwrócił uwagę na fakt, że przypadki zakażeń ciągle występują. W rozmowie z radiem RMF zdradził, że w Polsce notuje się nie więcej niż 300 nowych zakażeń dziennie, ale tendencja w Europie staje się zwyżkowa:

W ostatnim czasie jest ich góra 300 dziennie, ale widzimy w Europie tendencję do zwiększania liczby zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE: Makabra – straszne odkrycie w naczepie tira. „Największa tragedia w historii miasta”

Czwarta dawka szczepionki – ważne informacje

Przy okazji poruszono kwestię szczepień – a konkretniej czwartej dawki szczepionki. Dzięki temu wiadomo, kto kwalifikuje się do jej przyjęcia. Serwis o2.pl przytacza informacje ze strony szczepienia.pzh.gov.pl:

Czwarta dawka szczepionki dla osób 80+ wzmacnia ochronę przed zachorowaniem na COVID-19. Większość osób starszych pierwszą dawkę przypominającą przyjęła już ponad pięć miesięcy temu, a odporność poszczepienna spada wraz z czasem. Doświadczenia innych krajów, które wprowadziły już drugą dawkę szczepionki dla osób starszych, pokazują, że podanie kolejnej dawki zmniejsza ryzyko zakażenia, ciężkiego zachorowania i zgonu z powodu COVID-19.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.