Nie żyje Ziona Chana – ojciec największej rodziny na świecie

Ziona Chana nie żyje

Zmarł Ziona Chana – przywódca sekty religijnej opierającej się na poligamii i jednocześnie ojciec najliczniejszej rodziny na świecie. Mężczyzna odszedł w wieku prawdopodobnie 79 lat, zostawiając swoje 39 żon, 94 dzieci, 33 wnucząt i prawnuka.

Ojciec największej rodziny na świecie

Ziona Chana był przywódcą chrześcijańskiej sekty religijnej o nazwie Pawla Chana, opierającej się na poligamii. Liczy około 2000 wyznawców, a wszyscy mieszkają w pobliżu swojego przywódcy. Sektę w 1942 roku stworzył dziadek Ziona – Khuangtuaha. Jak informuje agencja Reutera, mężczyzna przyszedł na świat prawdopodobnie w 1945 roku.

Ziona poznał swoją najstarszą żonę mając zaledwie 17 lat. Ich rodzina rozrosła się w ekspresowym tempie. Mężczyzna miał bowiem 39 żon, 94 dzieci, 33 wnucząt oraz prawnuka. Co więcej, wszyscy mieszkali w jednym domu, stanowiącym okoliczną atrakcję o nazwie Chuuar Than Run, czyli Dom Nowego Pokolenia. Turyści z zapartym tchem odwiedzali kilkupiętrową rezydencję, składająca się z ponad 100 pokoi.

ZOBACZ TAKŻE: NA ŚWIAT PRZYSZŁY DZIEWIĘCIORACZKI – TO NAJWIĘKSZA ILOŚĆ DZIECI, KTÓRA PRZYSZŁA NA ŚWIAT PODCZAS JEDNEGO PORODU!

W ubiegłą niedzielę zmarł Ziona Chana – ojciec największej rodziny na świecie. Prawdopodobnie chorował na cukrzycę i nadciśnienie, co przyczyniło się do jego śmierci. Miał trafić do szpitala, gdzie w niedługim czasie zmarł.

Informację o śmierci Ziona potwierdził gubernator Zoramthanga. Ponadto za pośrednictwem Twittera poinformował, że ojciec najliczniejszej rodziny przyczynił się do rozwoju turystyki w tymże rejonie.

Z bólem serca stano Mizoram pożegnał pana Ziona, uważanego za głowę największej rodziny na świecie, z 38 żonami i 89 dziećmi. Wioska Baktawng Tlangnuam stały się główną atrakcją turystyczną w stanie, właśnie ze względu na tę rodzinę – czytamy na Twitterze Zoramthanga.

 

źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.