Nie tylko Ukraina i Mołdawia! Ten kraj to kolejny cel Rosji?

ten kraj to kolejny cel rosji

Nie tylko Ukraina i Mołdawia! Ten kraj to kolejny już cel Rosji? Niepokojące ostrzeżenie wystosował Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem, działania Rosji mogą się jeszcze bardziej rozszerzyć. Mianowicie, mówił on o tym, że Rosja poza Ukrainą i ewentualnie Mołdawią, może zaatakować także Kazachstan. Daniłowa cytowała ukraińska agencja Ukrinform: „Jestem więcej niż pewien, że wojna nie skończy się na terytorium naszego kraju. Będzie jeszcze dużo innych rzeczy„.

Nie tylko Ukraina i Mołdawia! Ten kraj to kolejny cel Rosji? „Jestem więcej niż pewien, że wojna nie skończy się na terytorium naszego kraju. Będzie jeszcze dużo innych rzeczy”

Kolejne niepokojące wieści przekazał Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem, nie tylko Ukraina jest celem Rosji. W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o tym, że kraj Putina może podjąć próbę zajęcia Mołdawii. To jednak nie wszystko. Teraz w gronie krajów, które mogą obawiać się Rosji, znalazł się dodatkowo Kazachstan. Daniłow cytowany przez ukraińską agencję Ukrinform mówił wprost:

Jestem więcej niż pewien, że wojna nie skończy się na terytorium naszego kraju. Będzie jeszcze dużo innych rzeczy.

Po czym dodał:

O ile się nie mylę Ławrow powiedział w ostatnich dniach, że Kazachowie to bracia, więc oni też powinni szykować się na okupację. Mołdawianie to też bracia. Szykujcie się, bracia Mołdawianie i Kazachowie.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSYJNA SŁOWA PAPIEŻA FRANCISZKA O WOJNIE NA UKRAINIE. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, CO UWAŻA ZA POWÓD AGRESJI ROSJI! „SZCZEKANIE NATO”

Dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich dla RMF: „Mołdawia niczym kostka domina może upaść kolejna

Dziś w radiu RMF FM gościem był dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, Dr Adam Eberhardt. Poruszył on temat ewentualnej agresji na Mołdawię, gdzie mówił:

Mołdawia jest bezradna, pozbawiona armii, bardzo słaba gospodarczo, bardzo podzielona wewnętrznie, więc jest świetnym celem też z punktu widzenia rosyjskiego, oskrzydlałaby Ukrainę.

Dr Eberhard zwrócił też uwagę, że Rosja musiałaby zajść część obwodu odeskiego. Wtedy – jak sam stwierdził – „Mołdawia niczym kostka domina może upaść kolejna”.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.