Naukowiec chce stać się cyborgiem

Naukowiec chce stać się cyborgiem. Mowa tu o śmiertelnie chorym doktorze. Peter Scott-Morgan wprowadził w swoim organizmie masę zmian i planuje kolejne. Założył nawet fundację, aby pomagać ludziom chorym. Ma nadzieję, że eksperymenty przeprowadzane na nim zrewolucjonizują świat medycyny i nauki.

Peter 2.0.

Peter umiera na chorobę, która wyniszcza jego mięśnie, dlatego naukowiec chce stać się cyborgiem. Ma 61 lat i mieszka w południowej części Wielkiej Brytanii. Jest śmiertelnie chory, a jego stan bardzo szybko się pogarsza. Warto dodać, że lekarze dawali mu tylko rok życia! Postanowił wykorzystać swoją chorobę, aby maksymalnie zrewolucjonizować świat nauki. Chce stać się pierwszym na świecie cyborgiem i nazywać się Peter 2.0. Jego ciało w dużej mierze jest sterowane przez maszyny, wykorzystano do tego najnowsze technologie, sztuczną inteligencję oraz robotykę. Ponadto naukowiec założył fundację, aby pomagać innym chorym ludziom.

„Mam więcej usprawnień niż Microsoft”

Naukowiec porusza się na specjalnym wózku, który ma funkcję siedzenia, leżenia oraz stania. Ma zamontowaną sondę dojelitową i stomie. W ostatnich dniach Peter stracił zupełnie głos, ponieważ wykonano mu zabieg laryngektomii. Było to konieczne, ponieważ w innym przypadku mógłby zakrztusić się lub udusić własną śliną, która trafiałaby bezpośrednio do płuc. W mówieniu wyręcza go więc komputer. Wieloma maszynami steruje za pomocą ruchu gałek ocznych. Ponadto, wszystkie zmiany w jego ciele są nieodwracalne, a ostatnim etapem przemiany jest stworzenie  avatara. Peter ma wyglądać tak jak kiedyś, przed chorobą. Komputerowy avatar ma być kontrolowany przez sztuczną inteligencję.

 

Naukowiec mimo choroby jest pełen optymizmu i energii. Mówi:

Nie umieram, przekształcam się. Kocham naukę. Mam zamiar zmienić się w Petera 2.0. i mam tu na myśli cyborga, czyli najbardziej zaawansowany ludzki organizm cybernetyczny, jaki kiedykolwiek powstał. Mam w toku więcej usprawnień niż Microsoft. Nie tylko zmieniam wersję, ja ją ulepszam. To metamorfoza.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.