Nastolatka skarżyła się na ból brzucha – lekarze byli w szoku, co znajdowało się w jej żołądku!

Melissa Williams

13-letnia Melissa od dłuższego czasu skarżyła się na ból brzucha i nudności. Jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że problem będzie bardziej złożony. Lekarze odkryli w ciele dziewczynki ogromną kulę z włosów. Kłębek miał średnicę około 10 cm. 

Syndrom Roszpunki

13-latka zmagała się z ogromnym bólem brzucha i nudnościami. Problem okazał się na tyle poważny, że konieczna była wizyta u lekarza. Początkowo nikt nie spodziewał się, że ból jest wynikiem dolegliwości o podłożu psychicznym.

Jak poinformowali rodzice dziewczynki, w pewnym momencie nastolatka zaczęła chudnąć. Nie miała apetytu, mało jadła i źle się czuła. Straciła około 6 kg wagi, co jak na wiek i wzrost było sporą ilością.

Pierwszymi rzeczami, które zauważyliśmy, było to, że czuła się i była chora, miała słaby apetyt i straciła około 6 kg na wadze. Myślałam, że ma zaburzenia odżywiania, ponieważ nie jadła – powiedziała w rozmowie z mediami Jackie Williams, matka Melissy.

ZOBACZ TAKŻE: EGZORCYSTA I PRZERAŻENI MIESZKAŃCY BLOKU W JAROCINIE – „PRZYCZYNĄ HUKU NIE JEST CZŁOWIEK”

Kiedy 13-latka trafiła do lekarza, niedługo na jaw wyszedł prawdziwy i niezwykle złożony problem nastolatki. Otóż w jej żołądku znajdowała się kula włosów. Kłaczek miał średnice około 10 cm i był wynikiem tzw. zespołu Roszpunki. Konieczna była operacja, a ze względu na sporych rozmiarów kulę, była ona niezwykle trudna.

Po czasie okazało się, że dziewczynka nerwowo wyrywała sobie włosy, które następnie zjadała. Była to reakcja na znęcanie się ze strony rówieśników. Trichofagia, potocznie zwana zespołem Roszpunki to rzadko spotykane schorzenie, związane często z trichotillomanią, czyli obsesyjnym wyrywaniem włosów. Skutkami zjadania włosów jest nie tylko obecność włosów w żołądku, ale również niedrożność jelita cienkiego lub grubego.

13-letnia Melissa po udanej operacji trafiła pod opiekę specjalistów od zdrowia psychicznego. Zajęła się nią Służba Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży (CAMHS).

 

źródło: o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.