Najbardziej wpływowi Polacy według „Wprost” – kto na podium?

Najbardziej wpływowi Polacy – kto znalazł się na liście? „Wprost” przygotowało zestawienie pięćdziesięciu osób, których codzienne działania wniosły znaczące zmiany w naszym kraju. Jesteście zapewne ciekawi, kto znalazł się na podium. Wszystkiego dowiecie się poniżej. 

Najbardziej wpływowi Polacy 2019 „Wprost”

„Wprost” przygotowało zestawienie najbardziej wpływowych Polaków w 2019 roku. To 50 pozycji i osoby, których codzienne działania wniosły do naszego kraju znaczące zmiany. W takich rankingach największą ciekawość wzbudza miejsce 1, na którym znalazł się Jarosław Kaczyński i to po raz drugi. Natomiast tuż za nim, zdobywczyni Nagrody Nobla Olga Tokarczuk. Co ciekawe, podium zamyka Mateusz Morawiecki.

Dodatkowo, na dalszych pozycjach możemy znaleźć ludzi ze świata polityki, muzyki czy mediów. Czwarte miejsce należy do szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Co ciekawe, zaraz za nim znaleźli się bracia Sekielscy. Z pewnością uznani za wyprodukowany dokument, o którym pisały media w całej Polsce i nie tylko, czyli mowa o „Tylko nie mów nikomu”.  

ZOBACZ TAKŻE: HALLOWEEN 2019 – JAK OBCHODZIĆ TEN DZIEŃ?

Na szóstym miejscu znalazł się prezes TVP – Jarosław Kurski. Na siódmym natomiast, Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest posłanką partii PO. Prezydent Polski, Andrzej Duda zajmuje miejsce 8, a na 9 pozycji rankingu „Wprost” znajdziemy ojca Tadeusza Rydzyka – twórcy Radia Maryja i Telewizji TRWAM.

Ciekawy jest fakt, kto znalazł się na 10 miejscu, gdyż odchodzimy od polityki. Wchodząc w świat muzyki, pierwszą dziesiątkę zamykają: Dawid Podsiadło i Taco Hemingway, czyli dwójka artystów, którzy swoją twórczością rozkochali w sobie Polskę. Głównie chodzi o wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym, co zdecydowanie było jednym z najgłośniejszych wydarzeń w naszym kraju.

Podsumowując, dalej w rankingu możemy spotkać również wiele osób związanych z polityką, gdyż mowa o ministrze sprawiedliwości na pozycji 11. Na okładce możemy też zobaczyć Anje Rubik, której ostatnie działania zdobyły uznanie oraz sprawiły, że edukacja seksualna w Polsce może być na zdecydowanie lepszym poziomie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.