Najazd nielegalnych imigrantów do Polski! To obywatele Kamerunu, Gwinei i Somalii

Najazd nielegalnych imigrantów

Najazd nielegalnych imigrantów do Polski! Straż Graniczna tylko jednego dnia zatrzymała aż dwie grupy uchodźców. Wśród nich byli młodzi mężczyźni z Gwinei, Kamerunu i Somalii. Wszyscy nie mieli żadnych dokumentów. Przez granicę przewoził ich Ukrainiec, który przyznał się, że przewoził mężczyzn nielegalnie. 

Najazd nielegalnych imigrantów do Polski

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Staży Granicznej zatrzymali w Birczy (pow. przemyski) grupę uchodźców. To obywatele Gwinei i Kamerunu. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Przyznali się, że chcieli dotrzeć do zachodniej części Europy. Co więcej, zaledwie kilka godzin później, Straż Graniczna zatrzymała trzech obywateli Komorów i Somalijczyka. Podobnie jak poprzedni imigranci, nie mieli przy sobie dokumentów. Żeby tego było mało, transportem uchodźców zajął się 38-letni Ukrainiec. Po przeprowadzeniu czynności sanitarnych i administracyjnych, sąd zadecydował o umieszczeniu mężczyzn na 3 miesiące w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Ukrainiec przyznał się do zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

 

ZOBACZ TAKŻE IMIGRANCI W RAMACH PROTESTU PODPALILI SWÓJ OŚRODEK. NIE ŻYJE KOBIETA I DZIECKO

Warto również wspomnieć, że zaledwie kilka dni temu funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobyczowie (Nadbużański OSG) zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna nielegalnie przekroczył pieszo granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymanie nastąpiło dzięki wykorzystaniu urządzeń do nocnej obserwacji terenu. Ponadto, jeszcze tego samego dnia zatrzymano trzech kolejnych obywateli Gruzji, którzy czekali na wcześniej już zatrzymanego kolegę. Wszyscy kierowali się do Warszawy. Przyznali się do popełnionych czynów. Obcokrajowcom postawiono zarzuty pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej.

Warto zauważyć, że jesień jest czasem wzmożonej migracji uchodźców. Cudzoziemcy chcą zdążyć znaleźć nowe miejsce zamieszkania zanim zaczną się zimowe mrozy. 

źródło: strazgraniczna.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.