Monstrualne kleszcze nawiedziły Francję. Są bardzo groźne dla ludzi

monstrualne kleszcze

Monstrualne kleszcze nawiedziły Francję! Jak donosi portal RMF24.pl, powołując się na informacje francuskiego Sud Ouest, Francuzi zmagają się z falą inwazji bardzo niebezpiecznych insektów. Kleszcze, które zaobserwowano w rejonie Francuskiej Riwiery przenoszą groźne choroby i – jak na swój gatunek – są niezwykle duże. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że bardzo łatwo odróżnić je od mniej groźnych owadów. Francuzi wydali specjalne zalecenia, co należy robić, aby jak najlepiej się przed nimi zabezpieczyć i uniknąć przykrych konsekwencji wynikających ze spotkania z tak zwanym kleszczem wędrownym.

Monstrualne kleszcze nawiedziły Francję. Przenoszą bardzo groźne dla ludzi choroby

Tuż po względnym opanowaniu epidemii koronawirusa, która dość mocno doświadczyła Francję, kraj ten już teraz musi zmagać się z kolejnym problemem. Nim okazała się plaga monstrualnych kleszczy, które przenoszą groźne dla ludzi choroby i mogą zagrażać nawet ich życiu.

Kleszcze wędrowne (z łaciny Hyalomma marginatum) pojawiły się przede wszystkim w rejonie Francuskiej Riwiery. Odznaczają się przede wszystkim wielkimi jak na swój gatunek rozmiarami – mogą osiągać nawet ponad dwa centymetry długości. Jak podaje portal RMF24.pl, na szczęście bardzo łatwo je rozpoznać – a wszystko przez pręgowane odnóża w barwach żółto-pomarańczowych. Najważniejsze jest jednak to, aby spotkanie z kleszczem wędrownym nie skończyło się ugryzieniem. Wszystko przez niezwykle groźne dla człowieka choroby, które osobniki te są w stanie przenosić.

ZOBACZ TAKŻE: UMYŚLNIE PIERDNĄŁ W POLICJANTÓW I OTRZYMAŁ WYSOKI MANDAT. BEZPRECEDENSOWA SYTUACJA W AUSTRII, PROBLEMATYCZNA KONTROLA POLICJI I PRZYKRY FINAŁ CAŁEGO ZAJŚCIA. INTERNAUCI PĘKAJĄ ZE ŚMIECHU

Kleszcze wędrowne mogą przenosić groźnego wirusa – jest niezwykle niebezpieczny dla ludzi

Poza wielkością kleszczy wędrownych, niepokoi też fakt, że mogą być one śmiertelnie groźne dla ludzi. Wszystko przez niebezpieczne choroby, które są w stanie przenosić. Jedną z nich jest wirus krwotocznej gorączki krymsko-kongijskiej.

Specjaliści radzą, jak chronić się przed ewentualnym ugryzieniem przez kleszcza wędrownego. Podstawą jest odpowiedni ubiór na wycieczki do lasu. Mianowicie chodzi o nakrycia głowy, a także długie spodnie i długi rękaw. To powinno w dużej mierze zapobiec przykrym konsekwencjom spowodowanych spotkaniem kleszcza. Warto używać także specjalnych preparatów, które odstraszają insekty.

Istotne jest także to, że oprócz Francji, kleszcze te upodobały sobie choćby Hiszpanię. Występują także w Turcji. Niestety każdego roku są przyczyną śmierci przynajmniej kilku-kilkunastu osób.

źródło: RMF24.pl