Mistrzowska reakcja kierowcy autobusu. Uratował życie wielu pasażerów [WIDEO]

mistrzowska reakcja kierowcy

Mistrzowska reakcja kierowcy autobusu! W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie z wnętrza autokaru, obrazujące moment, w którym omal nie doszło do wielkiej tragedii. Na szczęście zasiadający za sterami ogromnej maszyny, a jednocześnie odpowiadający za wielu pasażerów mężczyzna, wykazał się ogromnym opanowaniem oraz refleksem. Tylko dzięki temu obeszło się bez niewątpliwie dramatycznej kraksy. Wideo, które można zobaczyć poniżej – robi kolosalne wrażenie. Warto także zwrócić uwagę na kamerę, która w momencie zdarzenia pokazuje pasażerów. Nikt nie spodziewał się, że właśnie dzieje się coś złego.

Mistrzowska reakcja kierowcy autobusu. Mężczyzna uratował wielu pasażerów

Co znaczy być kierowcą z powołania? Z pewnością nie samo mówienie o tym, jak kocha się podróżowanie za kierownicą, a umiejętności, którymi się dysponuje podczas prowadzenia pojazdu. To wszystko udowodnił pewien kierowca autobusu, który w znakomity i nieprawdopodobny sposób uniknął czołowego zderzenia z innym pojazdem. Ten z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu.

Co ciekawe – w sieci pojawiło się nagranie obrazujące całe zajście. Dopiero na nim widać, że dramat dosłownie wisiał na włosku. Natomiast zdrowie, a może nawet życie pasażerów, niewątpliwie uratował prowadzący autobus. Na reakcję miał w rzeczywistości ułamki sekund, ale nie dość, że zareagował w czas – to zrobił to w sposób nomen omen… bezpieczny. Potężna maszyna nie wpadła w poślizg i jazda mogła być kontynuowana nadal.

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNA AWANTURA NA PARKINGU PRZY AUTOSTRADZIE – POLACY ZAATAKOWALI UKRAIŃCÓW, BO CI ODMÓWILI IM WSPÓLNEGO PICIA WÓDKI. MUSIAŁA INTERWENIOWAĆ POLICJA I POGOTOWIE RATUNKOWE

Warto zwrócić uwagę na reakcję pasażerów – do końca nie mieli świadomości, co tak naprawdę im grozi

W nagraniu z całego zajścia, interesujący jest fakt, że wszystko uchwyciło kilka kamer znajdujących się w autobusie. Tym samym sposobem, oprócz tego, co działo się na drodze, widzimy także reakcję kierowcy, oraz przewożonych przez niego pasażerów. Ci ostatni do końca nie mieli świadomości, że dosłownie otarli się o śmierć.

Obserwując natomiast kierowcę, widać, że do niego powaga całej sytuacji dotarła dopiero kilka sekund po uniknięciu czołowego zderzenia. To po prostu trzeba zobaczyć – wideo można oglądać poniżej:

źródło: Reddit

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.