Mężczyzna zmarł dzień po zaszczepieniu się na COVID-19

mężczyzna zmarł dzień po zaszczepieniu

Mężczyzna zmarł dzień po zaszczepieniu się na COVID-19! O bardzo niepokojącym zdarzeniu poinformowały władze regionu Kalmar (południowa Szwecja). Oficjalnie podano, że to pierwszy zgon osoby zaszczepionej przeciwko koronawirusowi właśnie w Szwecji. Okazało się, że zmarły to 85-letni mężczyzna, który cierpiał na wiele schorzeń. Sytuacja odbiła się sporym echem w mediach. Podaje się jednak, że zgon prawdopodobnie nie miał nic wspólnego ze szczepieniem, które nastąpiło dzień wcześniej.

Mężczyzna zmarł dzień po zaszczepieniu się na COVID-19!

Niepokojące wieści docierają ze Szwecji. Sprawa natychmiast nabrała rozgłosu – gdyż mowa o zgonie osoby, która dzień wcześniej przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. Jeśli jednak wierzyć oficjalnym komunikatom płynącym ze Skandynawii, zgon prawdopodobnie nie miał nic wspólnego ze szczepieniem.

Zmarłym okazał się 85-letni mężczyzna. Gdyby tego było – był bardzo mocno schorowany. Osoba, o której mowa, mieszkała w domu opieki w miejscowości Kalmar. Jak podaje portal RMF24.pl, powołując się na zagraniczne źródła – mimo przykrego incydentu, szczepienia wśród przebywających w domach opieki z całą pewnością będą kontynuowane. Osoby w podeszłym wieku, przebywające w Szwecji w takich miejscach, są na pierwszym miejscu w kolejności rozdysponowania szczepionek.

ZOBACZ TAKŻE: 40 PROCENT POLAKÓW ZASZCZEPIŁOBY SIĘ POD JEDNYM WARUNKIEM – PORAŻAJĄCY SONDAŻ GAZETY WYBORCZEJ NA USTACH WIELU OSÓB! CO MOŻE PRZEKONAĆ NIEDOWIARKÓW DO PRZYJĘCIA SZCZEPIONKI? TO NIE ŚWIADCZY DOBRZE O POLAKACH…

Na co zmarł mężczyzna zaszczepiony przeciwko COVID-19? Czy można mówić o „skutkach ubocznych”?

Wiele osób na całym świecie zachodzi w głowę, co tak naprawdę było powodem zgonu starszego mężczyzny, który dzień wcześniej zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Aktualne przekazy mówią o tym, że między jednym i drugim zdarzeniem nie ma żadnego związku. Na RMF24.pl możemy przeczytać, że 85-latek był schorowany a powodem zgonu prawdopodobnie było zatrzymanie krążenia.

Mimo to, Szwedzka Agencja ds. Produktów Medycznych od regionu Kalmar otrzymała informację o „możliwości wystąpienia skutków ubocznych szczepionki”. Od razu jednak uspokojono, że jest to działanie rutynowe. Portal RMF24.pl cytuje słowa Mattiasa Alvunger z regionu Kalmar, które przytaczamy poniżej:

Biorąc pod uwagę obawy, jakie mogą wystąpić w odniesieniu do szczepień przeciw Covid-19, ważne jest, abyśmy postępowali w sposób otwarty i zgodnie z prawem.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.