Co zrobić, kiedy dostaniesz SMS z zaproszeniem na szczepienie? Czy można odmówić?

Co zrobić kiedy dostaniesz

Co zrobić, kiedy dostaniesz SMS z zaproszeniem na szczepienia? Bez wątpienia wiele osób może być zaskoczonym taką formą dostania wiadomości na temat szczepionki przeciwko COVID-19. Okazuje się, że to właśnie w taki sposób będziemy informowani, o najszybszym terminie przyjęcia szczepionki. Co zrobić, kiedy dostaniemy taką wiadomość? Zobaczcie!

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa dała się nam wszystkim we znaki. Rok 2020 ciężko będzie zapomnieć, a zapewne wielu z Was zastanawia się co przyniesie kolejny. Jak wiadomo, w naszym kraju rozpoczęło się szczepienie ludzi i to właśnie szczepionka na koronawirusa ma pomóc w walce z pandemią.
Proces powszechnych szczepień ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2021 roku. Każda osoba dostanie e-zaproszenie lub wiadomość SMS, która będzie ważna przez 60 dni. Jak wiadomo rozpoczęły się już pierwsze szczepienia w Polsce, a obywatele, którzy nie mają szans na zaszczepienie się w pierwszym terminie będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Wiadomo natomiast już coraz więcej na temat tego, jak będzie wyglądało szczepienie społeczeństwa. Jak się okazuje zaproszenia będą wysyłane również przez SMS-y. Czy można będzie odmówić?

Co zrobić, kiedy dostaniesz SMS z zaproszeniem na szczepienie?

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnił, co zrobić, kiedy na nasz telefon dostaniemy powiadomienie na temat szczepienia. Po otrzymaniu wiadomości mamy kilka opcji, aby potwierdzić chęci przyjęcia szczepionki:

Po jego otrzymaniu trzeba się zgłosić i zarejestrować na szczepienie albo przez infolinię, albo przez swoje internetowe konto pacjenta, albo bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, lub w punktach, które będą w dużych miastach

Zapewne wielu z Was zastanawia się, co zrobić z taką wiadomością, kiedy nie chcemy się zaszczepić. Jak już wspominaliśmy wyżej, szczepionki będą dobrowolne. Kiedy otrzymamy wiadomość SMS mamy 60 dni, aby zgłosić chęć zaszczepienia się. Nie ma informacji odnośnie do tego, czy możemy się spodziewać jakichkolwiek konsekwencji, jeżeli nie odpowiemy na wiadomość. Nie da się ukryć, że rekomenduje się Polakom, aby się zaszczepili. To właśnie szczepionka może nas zabezpieczyć przed kolejnymi falami pandemii.

Zobaczcie również: Mężczyzna zmarł dzień po zaszczepieniu się na COVID-19

Trzeba również wziąć pod uwagę to, że SMS-y, które będą rozsyłane do ludzi, mogą spowodować nadużycia oszustów. Na tę chwilę nie wiadomo, z jakiego numery będą wysyłane wiadomości. Zapewne w najbliższym czasie poznamy więcej szczegółów z tym związanych.

Źródło: wyborcza.pl, O2.pl, YouTube.