Melissa Coates nie żyje – znana kulturystka zmarła w wieku 50 lat

Melissa Coates nie żyje

W wieku 50 lat zmarła Melissa Coates, znana aktorka i kulturystka, która zachwycała swoją niezwykle umięśnioną figurą. Sportsmenka w październiku ubiegłego roku trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano zakrzep krwi. Konieczna była amputacja. Kilka miesięcy później kobieta zmarła.

Melissa Coates nie żyje

Melissa Coates była niezwykle znaną osobistością w świecie kulturystów. Przyszła na świat 18 czerwca 1971 w Thunder Bay w Kanadzie. Była popularną zawodową zapaśniczką, kulturystką, modelką fitness i aktorką. Na swoim koncie ma mnóstwo osiągnięć zarówno sportowych jak i medialnych. Dodatkową rozpoznawalność zapewnił jej udział w pierwszych dwóch sezonach programu Game Show Network Extreme Dodgeball, czyli programie telewizyjnym opartym na grze w dwa ognie.

ZOBACZ TAKŻE: „ŻYWA BARBIE” MA KOLEJNE PROBLEMY ZE ZDROWIEM. MIMO TO, WCIĄŻ CHCE BYĆ POSIADACZKĄ NAJWIĘKSZYCH UST NA ŚWIECIE. LEKARZE DRŻĄ O JEJ ŻYCIE!

Mimo licznych występów w telewizji, kariera medialna nie była dla niej najważniejsza. Kulturystka zawsze stawiała sport na pierwszym miejscu. Jej największymi osiągnięciami niewątpliwie jest zwycięstwo podczas zawodów IFBB Jan Tana Classic w 1996 roku oraz uczestnictwo w turnieju Ms Olympia. Zajęła w nim wówczas 9. miejsce.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Melissa L Coates (@melissalcoates)

Niestety Melissa Coates borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi. Jak dowiadujemy się z portalu fitnessvolt.com, kobieta w październiku ubiegłego roku trafiła do szpitala z powodu ogromnego bólu nogi. Zdiagnozowano wówczas zakrzep krwi, który uniemożliwiał przepływ przez tętnice. Aby walczyć o zdrowie sportsmenki zdecydowano się na amputacje nogi. Zabieg ten raz na zawsze przekreślił sportową karierę Melissy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Melissa L Coates (@melissalcoates)

Kulturystka zmarła w wieku 50 lat. Przyczyna zgonu nie została podała do informacji publicznej.

 

źródło: instagram.com, o2.pl, fitnessvolt.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.