Masowo szukają diamentów w Afryce! Wszystko przez pasterza, który znalazł przezroczysty kamień [WIDEO]

Szukają diamentów w Afryce

Tłumy ludzi masowo szukają diamentów w RPA, a konkretniej w wiosce o nazwie KwaHlathi. Pewien pasterz miał znaleźć tam przezroczyste kamienie, które uznał za diamenty. O swoim znalezisku powiedział innym zaznaczając, że odkrył… złoże diamentów. Lokalne władze nie ukrywają swojego niepokoju i obawiają się o bezpieczeństwo poszukiwaczy cennych kamieni.

Masowo szukają diamentów w Afryce

Szokujące sceny prosto z Republiki Południowej Afryki! Wszystko zaczęło się od pasterza, który znalazł przezroczysty kamień. Mimo, że nigdy w życiu nie widział na żywo ani nie dotykał diamentów stwierdził, że znalazł ten cenny kamień. Ponadto poinformował, że w miejscu jego znalezienia mogą znajdować się złoża diamentów. Informacją tą podzielił się z sąsiadami, a że wieści szybko się rozchodzą, obecnie wioskę odwiedzają tysiące poszukiwaczy cennych kamieni.

Nie widziałem ani nie dotykałem diamentu w moim życiu. To mój pierwszy raz, kiedy dotykam go tutaj – powiedział w rozmowie z mediami bezrobotny Skhumbuzo Mbhele.

To odkrycie oznacza, że życie mojej rodziny się zmieni, bo tu nikt nie ma stabilnej pracy, sam pracuję dorywczo. Kiedy wróciłem do domu z tymi kamieniami, rodzina bardzo się ucieszyła – powiedział 27-letni ojciec dwójki dzieci w rozmowie z agencją Reuters.


ZOBACZ TAKŻE: GŁÓWNY PODEJRZANY W SPRAWIE ZAGINIĘCIA MADELEINE MCCANN ZOSTAWIŁ LIST – CO NAPISAŁ?

Do KwaHlathi przybyło mnóstwo ludzi, którzy z zapałem szukają diamentów. Mają nadzieję, że cenne kamienie zasilą ich domowe budżety. Warto dodać, że RPA boryka się z ogromnym bezrobociem, które dodatkowo wzrosło przez pandemię koronawirusa. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają możliwości zarobienia pieniędzy.

Co więcej, sprawą zainteresował się departament kopalń RPA. Na miejscu pojawili się eksperci, którzy poprosili ludzi o opuszczenie terenu w celu zbadania miejsca i sprawdzenia czy przezroczyste kamienie to rzeczywiście diamenty. Ostatecznie wydobywanie kamieni uznano za nielegalne.

W sieci pojawiły się nagrania pokazujące skalę wykopalisk. Fragment telewizyjnych wiadomości na ten temat możecie obejrzeć poniżej:

źródło: twitter.com, youtube.com, onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.