Maseczki na lekcjach WF? W Chinach zakaz po śmierci trzech uczniów

maseczki na lekcjach wf

Maseczki na lekcjach WF? W Chinach kategorycznie tego zakazano! A wszystko po aferze, jaka wybuchła po śmierci trzech gimnazjalistów, którzy ćwiczyli właśnie w maskach. Choć oficjalnie nie podaje się, że zgony miały związek właśnie z maskami, podjęte kroki same sugerują, aby wyciągnąć pewne wnioski. Jak dobrze wiadomo, maski ograniczają swobodny przepływ powietrza i rzekomo właśnie dlatego zabroniono z nich korzystać podczas wysiłku fizycznego w szkołach.

Maseczki na lekcjach WF? W Chinach zostały zakazane. Wszystko po śmierci trzech uczniów

Szkoły w Chinach otwarto już jakiś czas temu, gdy udało się tam „przejąć kontrolę” nad epidemią koronawirusa. Jedną z wytycznych było jednak noszenie maseczek ochronnych przez uczniów – nawet na zajęciach wychowania fizycznego. Niestety, jak podaje portal polsatnews.pl, aż trzykrotnie w krótkim odstępie czasu doszło tam do tragedii. Właśnie podczas zajęć WF, trzech uczniów zmarło. Działo się to odpowiednio w prowincjach Henan, Hunan i Zhejiang. Do zgonów miało dojść podczas biegów i innych czynności wymagających wysiłku. Wszystko działo się w odstępie nieco ponad dwóch tygodni, począwszy od 14 kwietnia. Lekarze z Pekinu nie odważyli się, aby za te zdarzenia obwinić jedynie maseczki – wskazali przy tym, że zmarli uczniowie mogli cierpieć na inne dolegliwości.

ZOBACZ TAKŻE: PODATEK OD SMARTFONÓW W POLSCE? W RZĄDZIE POJAWIŁ SIĘ TAKI POMYSŁ! NOWA OPŁATA MOŻE BYĆ WYSOKOŚCI AŻ 6 PROCENT. KONTROWERSYJNY POMYSŁ MA WSTĘPNE POPARCIE MINISTRA KULTURY

Intensywny wysiłek lub bieganie? W Chinach odradza się ubierania wtedy maseczek

Lekarze w Chinach są już zgodni co do tego, że maseczki skutecznie ograniczają dostęp tlenu do organizmu podczas uprawiania sportu. W związku z tym nie zaleca się, aby właśnie wtedy z nich korzystać. Za głosem medyków poszedł resort edukacji Chińskiej Republiki Ludowej, zakazując ubierania masek podczas zajęć wychowania fizycznego.

Co więcej, lekarze są zdania, że nawet jeśli nie dojdzie do tragedii (takiej, jak w przytoczonych wcześniej trzech przypadkach) – noszenie maski podczas wysiłku i tak może odbijać się na zdrowiu, w niewidoczny na pierwszy rzut oka sposób. Aktualnie w Chinach pracuje się nad wydaniem nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa podczas zajęć wychowania fizycznego – ale nie obejmują one już noszenia masek.

źródło: polsatnews.pl