Masakra w metrze w Hongkongu. Kilkadziesiąt osób rannych[wideo]

Ostatnie doniesienia z Hongkongu mrożą krew w żyłach. Masakra w metrze w Hongkongu – tak opisują to media a wideo wcale temu nie zaprzecza. Ponad 45 osób jest rannych, a jedna w stanie krytycznym. Interwencja policji rozpoczęła się dopiero po 30 minutach od zgłoszenia. W związku z tym krąży wokół tego wiele kontrowersji. 

Masakra w metrze

Jak podaje tvn24, obrażenia odniosło ponad 45 osób, a jedna jest w stanie krytycznym. Wideo pokazuje jak poważna jest to sytuacja. Do sieci trafiło wiele amatorskich nagrań, na których widać mężczyzn ubranych na biało, atakujących przechodniów i wszystkich napotkanych na drodze. Bez wyjątku.

Szpitale podały informacje, że wśród ofiar są między innymi kobieta w ciąży, poseł i dziennikarz. Dodatkowo, napastnicy atakowali podobno osoby ubrane na czarno, gdyż podejrzewali ich o udział w antyrządowym proteście, który odbył się wcześniej w niedziele. Podczas tego wydarzenia większość osób miało na sobie ten kolor.

Kontrowersje

Wokół tego wydarzenia jest wiele kontrowersji. Przemoc, kwestie polityczne czy interwencja policji. Krytycy podali informację, że służby rozpoczęły jakiekolwiek interwencje na stacji Yuen Long dopiero po 30 minutach od chwili zgłoszenia. Podobno nikogo nie zatrzymano, a na nagraniu widać, że jednak powinno do tego dojść. Wielu z napastników posiadało pałki i kije, którymi bili poszkodowanych. Dodatkowo, zakładali maski, aby stać się bardziej anonimowymi.

W związku z tym, takie wydarzenia spotkały się w ogromną krytyką. Ze strony mediów jak i obozu demokratycznego. Natomiast zastępca komendanta wyjaśniając sprawę, zwrócił uwagę na to, że nie mogą od razu wysłać służb, gdyż muszą czekać na wsparcie, które jest obowiązkowe w tego typu zagrożeniach.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.