Małżeństwa dostaną 500+? Pomysł już na biurku polityków

500 plus

Małżeństwa dostaną 500+? Choć brzmi to naprawdę zaskakująco, taki pomysł pojawił się już na biurkach polityków. Jak podaje serwis o2.pl, powołując się na doniesienia Faktu – pismo w tej sprawie znalazło się już choćby u minister rodziny Marleny Maląg. Na czym dokładnie miałoby polegać świadczenie i które małżeństwa mogłyby z niego skorzystać? Czy to aby na pewno dobry pomysł? Już teraz pojawiają się głosy, jakoby były osoby, które bardziej potrzebują takich pieniędzy. Szczegóły poniżej.

Małżeństwa dostaną 500+? Pomysł już na biurku polityków, o co dokładnie chodzi? Spore kontrowersje

Zaskakujące doniesienia na swoich łamach publikuje Fakt. Właśnie na te źródła powołał się serwis o2.pl. Mianowicie, chodzi o nowe świadczenie 500+, które tym razem ma dotyczyć… małżeństw. Tak, to prawda. W piśmie, które znalazło się już na biurku minister rodziny Marleny Maląg pojawił się projekt przyznawania świadczenia małżeństwom, które mają przynajmniej 40-letni staż pracy. W najbliższym czasie posłowie powinni dokładniej pochylić się nad tym jakże kontrowersyjnym pomysłem.

O petycji głośno zrobiło się już jakiś czas temu. Wszystko nosiło roboczą nazwę „Małżeństwo+”. Jak podaje o2.pl – cały pomysł argumentowano tym, że seniorzy potrzebują dodatkowych pieniędzy choćby na lekarstwa. Tym też sposobem małżeństwa, które mają przynajmniej 40-letni staż pracy, miałyby otrzymywać każdego miesiąca dodatkowe 500 złotych od rządu. Wspomniane o2.pl przytacza fragment treści pisma Sejmowej Komisji ds. Petycji, które ta wysłała do resortu rodziny. Wszystko wcześniej publikował Fakt:

Komisja jest przekonana, że osoby żyjące w długoletnich związkach małżeńskich zasługują na szacunek i uznanie, ale ma też świadomość, że poziom dochodów wielu samotnych seniorów jest bardzo niski.

ZOBACZ TAKŻE: Weszła tuż pod koła karetki na sygnale, bo miała zielone światło. Bulwersujące nagranie rozwścieczyło internautów [WIDEO]

Czy 500+ dla małżeństw to dobry pomysł? Niektórzy mają spore wątpliwości

Jak łatwo się domyślić, ten pomysł nie wszystkim przypadł do gustu. Wiele osób zastanawia się, czy małżeństwa z 40-letnim stażem pracy to rzeczywiście grupa społeczna, która najbardziej potrzebuje dodatkowych pieniędzy. W o2.pl czytamy:

Czy zdaniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dodatkowego wsparcia wymagają w większym stopniu osoby samotne, niesamodzielne oraz wdowy i wdowcy, czy też właśnie małżeństwa z wieloletnim stażem?

Ostateczną decyzję na temat omawianego świadczenia ma podejmować resort rodziny. To właśnie od niego zależy, czy projekt ustawy będzie mieć jakąkolwiek rację bytu.

źródło: o2.pl, Fakt

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.