Makabryczne odkrycie w Polsce. Z rzeki wyłowiono ludzkie nogi

Makabryczne odkrycie w rzece w powiecie starachowickim w województwie świętokrzyskim. Z rzeki w tamtejszym Dziurowie wyłowiono ludzkie nogi. Prawdopodobnie należą do kobiety. Jak dotąd jednak nie znaleziono reszty ciała. Cała sprawą zajęła się prokuratura.

Makabryczne odkrycie w rzece

Miejscowi policjanci w sobotę otrzymali wiadomość, jakoby z rzeki Kamiennej w Dziurowie, przypadkowy mężczyzna miał wyłowić ludzką nogę. Sygnał był niezwykle niepokojący i makabryczny, toteż na miejsce od razu udały się odpowiednie służby. Tam okazało się, że doniesienia były prawdziwe. Od razu rozpoczęto poszukiwania ciała, w które włączyli się strażacy.

Na kolejne mrożące krew w żyłach znalezisko nie należało długo czekać. Przybyli na miejsce strażacy chwilę później znaleźli drugą nogę. Znajdowała się ona na powierzchni wody, niesiona prądem rzeki wraz z liśćmi i gałęziami. Rzecz jasna, od razu wszczęto poszukiwania reszty zwłok.

Poszukiwania zwłok

Nad rzekę błyskawicznie wezwano prokuratora oraz biegłego patomorfologa. Ze względu na to, że wszystko działo po południu, rozpoczęte poszukiwania należało przerwać ze względu na zapadający mrok oraz bezpieczeństwo ludzi biorących udział w akcji.

Przeczesywanie rzeki rozpoczęto na drugi dzień – w niedzielę rano. Po raz kolejny w całe przedsięwzięcie zaangażowani zostali strażacy i płetwonurkowie a także policjanci. Miejscowe służby na podstawie oględzin rzeki, znajomości jej charakterystyki, a także dzięki wstępnym zbadaniu znalezionych kończyn, wytypowali konkretne miejsca, gdzie można spodziewać się szczątków – jak ustalono – najpewniej kobiety.

Ciała nie znaleziono

Wyznaczone tereny zostały bardzo dokładnie sprawdzone, jednak co ciekawe – nie znaleziono nic niepokojącego. Strażacy podejrzewają jednak, że ciało być może unosi się na rzece razem z zanieczyszczeniami i liśćmi. Tak bowiem znaleziono bowiem pierwsze poszlaki, wskazujące na niebywałą tragedię.

Poszukiwania zdecydowano się przerwać. Starachowicka policja ustala, kim mogła być ofiara, oraz jak mogło dojść do tego dramatu.

Utonięcia w wakacje 2019

Tegoroczne wakacje są tragiczne pod względem utonięć. Jak podają media, od początku czerwca w Polsce utonęło już blisko 100 osób. Należy pamiętać o tym, aby nad akwenami zachowywać przede wszystkim zdrowy rozsądek i z rozwagą korzystać z wolnego czasu i atrakcji wypoczynkowych.

źródło zdjęć: pomorska.pl, tvn24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.