Lekarka usunęła jej z oka 23 soczewki. Kobieta ich nie zdejmowała i dokładała kolejne [WIDEO]

lekarka usunęła jej z oka

Lekarka usunęła jej z oka 23 soczewki. Kobieta ich nie zdejmowała i dokładała kolejne. Jak sama tłumaczyła – po prostu zapominała to robić przed spaniem. Sytuacja stała się bardzo poważna. W sieci pojawiło się porażające nagranie, na którym widać zabieg zdejmowania soczewek z oka pacjentki. Całe zajście miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Materiał wideo zobaczycie poniżej.

Lekarka usunęła jej z oka 23 soczewki. Kobieta ich nie zdejmowała i dokładała kolejne. W sieci opublikowano wideo z zabiegu – tylko dla osób o mocnych nerwach!

Soczewki to zbawienie dla osób z wadą wzroku, które z różnych względów nie lubią tudzież nie mogą nosić okularów. Wymaga to jednak systematyczności. Choć brzmi to dość niepoważnie, o skutkach nieuwagi przekonała się na własnej skórze pewna kobieta ze Stanów Zjednoczonych. Jak relacjonuje portal twojezdrowie.rmf24.pl, do lekarki zgłosiła się pacjentka stosująca właśnie soczewki, która skarżyła się na pogarszający się wzrok i niewyraźne widzenie.

Jak się okazało, kobieta zapominała zdejmować soczewki przed snem, a rano nakłada na oczy kolejne. Przez nieuwagę doprowadziła do bardzo groźnej sytuacji. Dr Katerina Kurteeva, która przyjmowała pacjentkę, podjęła się dość skomplikowanego zabiegu usunięcia wszystkich 23 warstw soczewek z oczu kobiety. Co ciekawe, lekarka wszystko nagrała i sfotografowała. Następnie materiały opublikowała w sieci – ku przestrodze. Nagranie z zabiegu można zobaczyć poniżej. Widać tam, jak dr Katerina Kurteeva oddziela od siebie kolejne soczewki i ściąga je z oka wymagającej pomocy pacjentki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ophthalmologist | Dr. Katerina Kurteeva M.D. | Newport Beach (@california_eye_associates)

ZOBACZ TAKŻE: Taki napiwek otrzymała kelnerka jednej z restauracji! Szef nie wytrzymał i ją zwolnił

„Soczewki były w zasadzie sklejone po zaleganiu pod powieką przez miesiąc”

W mediach społecznościowych lekarka, która udzieliła pomocy pacjentce, dokładnie opisała całą sytuację. Okazało się, że sklejone soczewki zalegały pod powieką przez miesiąc. Mogło to się skończyć naprawdę tragicznie. Portal twojezdrowie.rmf24.pl przytacza wypowiedź Dr Kateriny Kurteevy:

Starannie rozdzieliłem wszystkie soczewki kontaktowe […] Musiałam użyć bardzo cienkiego narzędzia chirurgicznego. Soczewki były w zasadzie sklejone po zaleganiu pod powieką przez miesiąc.

źródło: twojezdrowie.rmf24.pl, Instagram, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.